Ana Sayfa / Kişisel Bakım / Estetik / Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Morlukları Tedavi Yöntemleri

Göz altı morluğu bazı kişilerde görülebilen sorunlardan bir tanesidir. Profil olarak çok hoş görünüm değildir. Bu tarz göz altı morluğu olan kişiler kendi profil görünümünden pek memnun olmamaktadırlar. Bu morluklardan kurtulmanın bir çok yöntemi günümüzde mevcut.Bunun için ileri düzeyde olmayan hastalar için kremler kullanılması önerilir.Bu kremler kullanılırken her kremin kullanılması uygun olmaz.Hekiminizin önerdiği kremleri kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.Krem veya ilaç kullanmak istemeyenler için bitkisel yöntemlerde mevcuttur.Bu bitkisel yöntemlerde göz altına patates ya da ince salata dilimleri koyarsanız faydasını görürsünüz. Bu hastalık günümüzde altı kişiden birisinde görülebiliyor. Panda göz olarak ifade edilen hastalıklardan birisidir. Bu hastalıkta erkekler daha da şanssızdırlar. Her sabah kadınların makyaj yöntemleri ile kapatılabilir. Bu hastalık bir süre sonra iyice göze batmaktadır. Kadınlar bu konuda daha da hassas olabiliyor.

 

 

Kozmetikte kadınlar bu morlukları kapatmak isterlerse turuncu tonlarda kapatıcı kullanırlarsa kapatma şansları daha yüksektir. Göz altındaki morlukların oluşma sebepleri oldukça fazladır. Uykusuzluk başlıca nedenlerden bir tanesidir. Bu hastalığı sadece yorgunluk ve uykusuzluk olarak algılamamak gerekir. İlerleyen yaşlarda vücudun yağ kaybetmesi sonucu kas veya kemik kaybı böyle sorunlara neden olabilir. Genetik olarak da görülmekte olan hastalıktır. İnsan derici oldukça hassas ve ince bir yapıya sahiptir. İnce bir yapıya sahip olunmasında böyle bir hastalık daha kolay bir şekilde ortaya çıkabilir. Bunun haricinde alkol ve sigara kullanılmanın fazlalaşmasının zararı da olabilmektedir.

Göz altı morluğu hastalığı için hastanelerde ve kliniklerde çağımızdaki tıp da basit yöntemleri vardır. En etkili yöntemler arasında yağ transferi mevcuttur. Hastanın vücudundan yağ alınarak kök hücresi ile göz altına enjekte edilerek yapılan işlemdir. Lazer tedavisi ile bu hastalıktan kurtulmak tercih edilebilen işlemlerden bir tanesidir. Bu işlem ne kadar çok tercih edilse de herkes için lazer tedavisi uygulamak doğru olmayabilir. Her insanda olduğu gibi lazere karşı kendini koruyamayacak kişiler çıkabilir. Bu tarz operasyonlardan bir tanesini geçirdikten sonra artık hekiminizin tavsiye ettiği ilacı, kremi kullanmanız gerekir. Hekiminizin dışında hareket etmeniz yine sizin zararınıza olacaktır.


İlginizi Çekebilir

Burun Estetiği Yöntemleri

Burun estetiği yöntemleri, burun estetiği burnundan rahatsız olanlar olan çok güzel yöntemlerden bir tanesidir. Ülkemizde oldukça yaygın olan ve çoğu kişinin yaptırmak istediği estetik işlemlerinden bir tanesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir