Home / Kişisel Bakım / Cilt Bakımı / Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz Altındaki Yağ Bezesi Nasıl Tedavi Edilir

Göz altındaki veya çevresinde oluşan yağ bezeleri kadınlar için bir sorun halini taşımaya devam ediyor. Fakat konumuz dahilinde sizlere göz altındaki yağ bezesi nasıl tedavi edilir sorularına doğal yöntemler sunarak tamamen zararsız tariflerle bunun üstesinden gelmenize yardımcı olacağız. Sizlerde göz çevrenizde oluşan bu yağ bezelerine yönelik kesin bir çözüm yolu arıyorsanız, yazımızın sonlarına doğru sizlere sunacağımız kür sayesinde bu durumdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Neden Oluşur?

Genellikle göz altı, kapak üstü veya çevresinde oluşan yağ bezeleri iki farklı nedenden ötürü oluşmaktadır. Bunlardan birincisi kolesterol üzerine, diğer ikincisi ise ciltte oluşan fazladan yağ üretiminden kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Yağ bezeleri çeşitli hastalıklardan ötürü meydana gelebilmektedir. Bu hastalıkların başında karaciğer, diyabet veya genetik kapsamda da oluşabilmektedir. Göz çevresinde oluşan yağ bezelerinin büyük bir çoğunluğu genellikle şeker ve siroz hastalığından ötürü gün yüzüne çıkmaktadır. Bu durumlara ek olarak kişinin yaş aralığı 35-60 arası ise yaygın olarak bu yaşlarda da görülebilmektedir.

Göz Altı ve Çevresinde Oluşan Yağ Bezelerine Bitkisel Çözümler

Sarımsak: Haznesinde barındırdığı enzimler ve yüksek kolesterol düşürücü etkisi ile yağ bezelerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

  • Günde bir defaya mahsus olmak üzere bir diş kadar sarımsağı ve aynı ölçekte karanfili de bir kap içerisine alarak iyice ezin. Hemen ardından yağ bezelerinin oluştuğu bölgelere iyice sürdükten 10 dakika sonra ılık su ile bu bölgeyi yıkayarak temizleyin. Alternatif bir yol olarak her gün 3-4 diş sarımsağı aç karına tüketin.

Elma Sirkesi: Yüksek kolesterol sonucunda göz çevrenizde yağ bezeleri oluşuyor ise bunun sorununu elma sirkesi ile halledebilirsiniz.

  • Temin edeceğiniz elma sirkesini pamuk yardımı ile yağ bezelerinin bulunduğu bölgelere iyice sürerek uygulayın. Bu uygulama sonrasında 2 saat kadar beklemede kalın ve akabinde ilgili alanı ılık su ile iyice yıkayın. Gün içerisinde birkaç defaya mahsus bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
  • Bir diğer alternatif yol ise ılık olacak şekilde bir bardak su içerisine yarım kaşık bal ve 1 yemek kaşığı kadar sirkeyi karıştırarak tüketin.

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

En Doğal Peeling Yöntemleri

İçindekilerŞekerli Peeling TarifiSalatalık İle Peeling Tarifleri Süt ve Toz Şeker Peeling TarifiMalzemeler: Bal ve Yoğurt Peeling TarifiMalzemeler: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz