istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Hamilelik / Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri

Her hanım belirli bir yaşa geldikten sonra hormonlarının da etkisi ile kendisini hazır hissettiği anda anne olmak ister. Hamilelik belirtileri (Gebelik belirtileri) baş göstermeye başladıktan sonra bu durum pek aşırı duyguyu bir arada barındırmaktadır.

Anne olmak arzulayan kadınlar hamilelik dönemlerinde tam olarak ne yaşayacaklarını kestiremedikleri için endişe panik korkunun yanı sıra bebek sahibi olacaklarını ve bundan sonra anne olabileceğini düşününce de büyük bir rahatlık ve heyecan hissetmektedirler.

Mutlu bir yuva bebek ile taçlandırılabilir. Her çift evliliklerinin belirli yıllarından sonra çıkarlarını hem fiziksel hem de ruhsal olarak hazır hissettikleri zaman bebek sahibi olmak isterler ve bunun için gerekli adımları atarlar. Gebelik 40 hafta yani ortalama 280 gün sürecek uzun bir süreçtir.

Bu süreç arasında anne adayının vücudunda değişik değişimler yaşanmaktadır.Öncelikli olarak kadının bu değişimlere kendisini hazırlaması gerekecektir. Hamilelik uzun bir süreç olmasının yanı sıra her kadının vücudunda ayrıcalıklı şekillerde kendisini gösterebilir.

Hamilelik belirtileri ise bünyelerin ayrıcalıklı olması ile birlikte değişik şekillerde yaşanabilir. Yapılan gözlemlerde bazı bayanların hamilelik sürecini çok sorunsuz ve herhangi bir eziyet çekmeden tamamladıkları görülmüşken bazı bayanların ise epey bir hamilelik döneminde büyük sıkıntılar yaşadıkları ve çoğu süre kabus şekilde hatırlayacakları anlar yaşadıkları görülür.

Bu durum insanların bünyesine göre değişiklik gösterebilir. Bu hal değişiklik gösterdiği bu gibi hamilelik belirtileri de değişiklik gösterebilir. Bazı kadınlar hamileliğin ilk haftalarında yaşadıkları değişimler ile durumu fark edebildikleri bunun gibi bazı kadınlar hamileliğin ilerleyen zamanlarına kadar karınlarındaki bebekten haberdar olamamaktadırlar.

Fakat hamilelik başlı başına bir hormon değişimi bulunduğu için bilhassa kamu arasında en çok rastlanan hamilelik belirtileri derlenerek bilgi verilmek amacıyla yer alıyor. kamu içinde hamileliğin en önemli belirtisi tane gecikmesi şekilde ifade edilmektedir. bilhassa her ay düzenli şekilde adet gören ve şimdiye kadar herhangi bir aksama yaşamamış olan kişilerin bu durumda daha net bir şekilde belirtileri anlamaları olasıdır.

hamilelik

Fakat kamu içinde üzerine göre ismi verilen durum ile bazı anne adaylarının hamileliklerinde de adet gördükleri saptanmıştır. Hamileliğin ilk haftalarında anne rahminin büyümesi sonucunda bazı kanamalar meydana gelmektedir. Bu kanamalar açık renkli ve kısa süreli olmakla beraber yerleşme kanamaları ismi verilmektedir. Bu hal hamileliğin ilk belirtileri içinde olmakla beraber bu halde bazı kadınlar tarafından tane kanamaları ile karşılaştırıldığı için anlaşılmayabiliyor.

Tane öncesi sendromları içinde da bulunan meme hassasiyeti sıkıntısı hamileliğin ilk aylarında da kendisini göstermektedir. Bu belirti her anne adayı yönünden yaşanmaz. lakin meme uçlarında acı ve özellikle memelerde gözle görülür şişkinlik hamilelerin en yoğun karşılaştığı durumların başında gelmektedir.

Bu şişkinliğin asıl nedeni hamilelik döneminde vücudun süt üretimi için hazırlanması halinde doğru bir şekilde yorumlanabilir. Hamileliğin (Gebeliğin) ilk aylarında birçok anne adayı sebebi ile bulantı ve kusma şikayetleri yaşanmaktadır.

Bu durum vücutta meydana gelen mühim değişimler ile anlatım edilmektedir. bununla beraber koku hassasiyet oluşabildiği için çok fazla yoğun bir şekilde bu şikayetlere rastlanır lakin uzmanlar bulantı ve kusmaların sadece ilk aylarda olduğunu ve ilerleyen yıllarda bu şikayetlerin sona ereceğini ifade etmektedir.

Hamilelik Belirtileri : Sık idrara çıkma

Hamilelik belirtileri içinde yoğun idrara çıkma durumu da yer alıyor. Rahmin gün geçtikçe büyümesi ile beraber rahim derhal aşağıda bulunan mesaneye baskı yapmaya başlamaktadır. Bu baskı sonrasında uyarılan mesane yoğun idrara çıkılmasına yol açmaktadır. idrar renginin değişmesi ise vücutta meydana gelen hormon değişimleri sonucunda oluşabilir.

İdrarın daha koyu ve yoğun bulunduğu görülmektedir. Rahmin gün geçtikçe büyümesi sonucunda karında da büyümeler ve şişkinlikler meydana gelmektedir. Bu daha çok ilerleyen aylarda yaşanan belirtiler arasında yer alıyor. vücut yeni bir değişime adapte olmaya çalışırken tıpkı zamanda hormonlarında etkis ile birlikte zahmet ve halsizlik benzeri durumlar meydana gelmektedir.

Özellikle çalışan bayanların birden yorulmalar yaşamaları bununla beraber erken yatmaları fakat sabah istedikleri saatlerde uyanamamaları hamilelik sırasında yaşanmaktadır.

Hamilelik döneminde annenin vücudunda sıvı ihtiyacı artmaktadır. Bu gereksinim karşılanmadığı takdirde gövde susuz kalacağı için tansiyonun düşmesine neden olabilmekte. aynı zamanda beslenme ihtiyacının çoğalması ile beraber vücut az beslendiği takdirde tansiyon düşebilir ve bu sebeple olumsuz durumlar yaşanabilir.

Rahimde birtakım değişiklikler yaşandığı için hamilelik belirtileri arasında birden
kasık ağrıları da bulunmakta. Rahimde meydana gelen değişimler sonucunda kasılmalar meydana gelmektedir. Rahmi tutan bağlarında gerilmesi özellikle anne adayının ani hareketler yapması sonucunda kasık ağrılarının yaşanmasına sebep olabilmekte. Bu ağrılar kimi çok fazla hafif olabildiği bunun gibi bazan dayanılmaz boyutlara da ulaşabilir.

Hamilelik Belirtileri : Bulantı ve Koku Hassasiyeti
Hamilelik döneminde ilginç bir şekilde anne adaylarının koku duyuları çok aşırı büyük büyüme göstermektedir. Bu hassasiyet keskin kokulu nesne ve ya besinlere karşı etkisini göstermektedir. Yapılan gözlemler sonucunda kokusu yüzünden yemek yapamayan ve hatta dişini fırçalayamayan anne adaylarının bulunduğu bilinmektedir.

Hamilelik (Gebelik) bünyeler üstünde ayrıcalıklı reaksiyonlar gösterebilir. Bu durumda bazı anne adaylarının iştahı açılırken bazı anne adayları iştahsızlık sıkıntısı yaşayabilir. bununla beraber hormonların etkisi ile birlikte bazı kadınların bazı yiyeceklerden tiksindikleri ve yemeyi bırakın görmeye dahi tahammül edemedikleri saptanmıştır.

aserme hamilelik belirtileri

Bütün bunların dışında belirli besinlere karşı müthiş düşkünlük aşerme adı verilen durumun yaşanmasına neden olabilmekte. Hamilelik (Gebelik) ile beraber vücutta artan hormon sayısı bazı kasların çalışmasını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu halde sindirim sistemi de olumsuz etkilenebilir ve çoğu hamile bayanın kabız olduğu saptanmıştır.

Hormonların değişime neden olması sadece fiziksel değil aynı sürede ruhsal değişimlerin yaşanmasına da yol açmaktadır. kadınlarda meydana gelen birden duygu ve ruh hali değişimleri ağlama nöbetleri ve gülme krizleri aynı zamanda olaylara karşı çok fazla hassasiyet hamilelik belirtileri içinde yer almaktadır. ayrıca yapılan çeşitli araştırmalar anne adaylarını gebe olduklarını hissettiklerini ortaya koymaktadır.

Anne olmak için çabalayan bayanların bu belirtileri göz önünde bulundurarak kendilerini dinlemeleri ve müspet belirtilerin olması biçiminde doktora giderek kesin çözüm sağlayan kan testinin yapılması bütün uzmanlar sebebi ile önerilmektedir.

Ancak bazı hallerde anne olmayı aşırı isteyen kadınların psikolojik şekilde etkilendikleri için bu belirtileri yalancı belirti şekilde yaşadıkları ve sonucunda ümitlendikleri sonucun menfi olduğunu öğrenmeleri sonucunda ise hayal kırıklığına uğradıkları görülür. Bu halde kati sonuç için uzman bir doktora görünmek aşırı önemlidir.

hamilelik belirtileri kadinmicom

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Doğum Sonrası Ayak Şişmesi

Doğum Sonrası (lohusalık) Ayak Şişmesi   Lohusalık yani doğum sonrası ayak şişmesi ; günümüzde sıkça rastlanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz