istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Hamilelik / Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?

Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?

Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?

Akıntı durumu özelliklede doğurganlık çağında bulunan kadınlarda sıklıkla görülmekte olan bir durumdur. Bu duruma bağlı olarak kahverengi akıntı sıklıkla kadınların cevap aradığı sorular içerisinde yer almakta. Genel olarak hemen her kadında sorun olarak görülen akıntılar hormon değişikliklerinden ötürü meydana gelmektedir. Bu durum genel kapsamda hamileliğin önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Hamilelik belirtilerinde akıntı olur mu sorusuna aranan cevaplara net bir şekilde bu durumu örnek gösterebiliriz. Hamilelikte akıntı durumu bazı kadınlarda az, bazılarında çok ve bazılarında ise kahverengi renginde görülebilen kişiden kişiye değişen vaka olmaktadır. Gebelik dönemindeki akıntının asıl sebebi ise tamamen hamilelik evresinin oluşumunu simgeleyen belirti olmaktadır. Döllenmeden hemen sonra döllenen yumurta kendisi için yer aradığından ötürü rahim duvarlarına yerleşerek bu evreyi tamamlar.

HAMİLELİK BELİRTİLERİ AKINTI VE KAŞINTI

Hamilelik belirtisi içerisinde yer alan akıntıya eşlik olarak koku ve kaşıntı durumu söz konusu ise büyük bir ihtimal enfeksiyon ile karşı karşıya kalmışsınız demektedir. Bu nedenle yüksek mertebe en kısa zamanda doktorunuza danışarak bu konu hakkında bilgi vermeniz ve tedavi işleminin başlatılması gerekmektedir. Peynirimsi ve beyaz görünümde olan bu akıntılara eşlik edilen kötü koku aynı zaman’da kaşıntıyı da beraberin de getiren bir döngüdür. Hamilelik belirtileri akıntı ve kaşıntı ile ilgili son dönemlerde oldukça büyük bir soru işareti dalgalanması internet dünyasında yer almakta. Birçok kadın bu duruma açıklık getirmek adına veya çözüm aramak amaçlı araştırmalar yapmaktadırlar. Eğer kaşıntı daha fazla beliriyor ise daha fazla durulmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Zira mantar olma durumu ile enfeksiyonun daha da artış göstermesi kaçınılmaz bir durum almaktadır.

HAMİLELİK BELİRTİSİ AKINTI NE ZAMAN BAŞLAR?

Hamilelik belirtisinin en başlıca etkeni olan vajinal akıntı gebelik döneminde vücudun salgıladığı östrojen ile büyük bir ölçüde artımıyla başlar. Bu durumdan ötürü daha evvel hiç akıntınız olmasa dahi koyu renk veya açık renkte vajinal akıntılar görülebilmektedir. Akıntı rengi hemen yazımızın başlarında da belirttiğimiz üzere genellikle şeffaf bir renge sahip olup, kokusu bulunmamaktadır. Eğer kaşıntı durumu söz konusu ise yine hemen bu başlığın hemen üstünde yer alan kaşıntı konusundaki gibi enfeksiyon durumu ile karşı karşıya kaldığınızın ifadesidir. Bu gibi durumlarda hemen doktorunuza başvurarak tarafından verilen ilaçları kullanıp bu vakadan kurtulabilirsiniz. Normal seyir eden beyazımsı akıntılar tamamen zararsız olup, herhangi bir tedavi gerektirmez. Çünkü hamileliğin en belirgin etkeni bu tür akıntıların başlangıcı olmaktadır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Gebelik Döneminde Muayene Süreci Nasıl Olmalı

Gebelik Döneminde Muayene Süreci Nasıl Olmalı Gebelik döneminde muayene süreci, adet döneminden 10 gün geçtikten …

One comment

  1. kadın sitesi

    Faydalı bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz