Home / Anne ve Bebek / Hamilelik / Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?

Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?


Hamilelik Belirtilerinde Akıntı Olur mu?

Akıntı durumu özelliklede doğurganlık çağında bulunan kadınlarda sıklıkla görülmekte olan bir durumdur. Bu duruma bağlı olarak kahverengi akıntı sıklıkla kadınların cevap aradığı sorular içerisinde yer almakta. Genel olarak hemen her kadında sorun olarak görülen akıntılar hormon değişikliklerinden ötürü meydana gelmektedir. Bu durum genel kapsamda hamileliğin önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Hamilelik belirtilerinde akıntı olur mu sorusuna aranan cevaplara net bir şekilde bu durumu örnek gösterebiliriz. Hamilelikte akıntı durumu bazı kadınlarda az, bazılarında çok ve bazılarında ise kahverengi renginde görülebilen kişiden kişiye değişen vaka olmaktadır. Gebelik dönemindeki akıntının asıl sebebi ise tamamen hamilelik evresinin oluşumunu simgeleyen belirti olmaktadır. Döllenmeden hemen sonra döllenen yumurta kendisi için yer aradığından ötürü rahim duvarlarına yerleşerek bu evreyi tamamlar.

HAMİLELİK BELİRTİLERİ AKINTI VE KAŞINTI

Hamilelik belirtisi içerisinde yer alan akıntıya eşlik olarak koku ve kaşıntı durumu söz konusu ise büyük bir ihtimal enfeksiyon ile karşı karşıya kalmışsınız demektedir. Bu nedenle yüksek mertebe en kısa zamanda doktorunuza danışarak bu konu hakkında bilgi vermeniz ve tedavi işleminin başlatılması gerekmektedir. Peynirimsi ve beyaz görünümde olan bu akıntılara eşlik edilen kötü koku aynı zaman’da kaşıntıyı da beraberin de getiren bir döngüdür. Hamilelik belirtileri akıntı ve kaşıntı ile ilgili son dönemlerde oldukça büyük bir soru işareti dalgalanması internet dünyasında yer almakta. Birçok kadın bu duruma açıklık getirmek adına veya çözüm aramak amaçlı araştırmalar yapmaktadırlar. Eğer kaşıntı daha fazla beliriyor ise daha fazla durulmamalı ve doktora başvurulmalıdır. Zira mantar olma durumu ile enfeksiyonun daha da artış göstermesi kaçınılmaz bir durum almaktadır.

HAMİLELİK BELİRTİSİ AKINTI NE ZAMAN BAŞLAR?

Hamilelik belirtisinin en başlıca etkeni olan vajinal akıntı gebelik döneminde vücudun salgıladığı östrojen ile büyük bir ölçüde artımıyla başlar. Bu durumdan ötürü daha evvel hiç akıntınız olmasa dahi koyu renk veya açık renkte vajinal akıntılar görülebilmektedir. Akıntı rengi hemen yazımızın başlarında da belirttiğimiz üzere genellikle şeffaf bir renge sahip olup, kokusu bulunmamaktadır. Eğer kaşıntı durumu söz konusu ise yine hemen bu başlığın hemen üstünde yer alan kaşıntı konusundaki gibi enfeksiyon durumu ile karşı karşıya kaldığınızın ifadesidir. Bu gibi durumlarda hemen doktorunuza başvurarak tarafından verilen ilaçları kullanıp bu vakadan kurtulabilirsiniz. Normal seyir eden beyazımsı akıntılar tamamen zararsız olup, herhangi bir tedavi gerektirmez. Çünkü hamileliğin en belirgin etkeni bu tür akıntıların başlangıcı olmaktadır.


Check Also

Hamilelikte Kilo Alımı

Hamilelik evresinde bulunan kadınların cevaplarında arayışta oldukları en önemli sorulardan bir tanesi de “hamilelikte kilo alımı nasıl olmalı” üzerinedir. Bizlerde bu konu üzerine hem diyetisyen, hem de beslenme uzmanı kişilerden edindiğimiz bilgiler kapsamında sizlere cevaplar sunacak bir içerik hazırladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz