istanbul escort
Home / Anne ve Bebek / Hamilelik / Hamilelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Hamilelik Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Şüphesiz dünyada mevcut olan en mükemmel duygudur annelik. Kendinizi anneliğe hazır hissettiğiniz lahza ise kuşkusuz hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andır. Hamileliğin son günlerinde ise bebeğinizden size bir hatıra olarak çatlaklar oluşabilir.

Bu durum her süre için geçerli değildir. çatlaksız bir hamilelik dönemi için ise yapmanız gereken tek şey ise doğru uygulama ve yöntemlere göre hareket etmektir. O durumda sorumuz şu:

Bahsedilen bu doğru uygulama ve yollar nelerdir?

hamilelik-3

Evvela vücudu mümkün olduğunca nemli tutmak çatlak oluşumuna mani önemli faktörlerden biridir. bilhassa, bebe yağını duştan hemen sonra gövde ıslakken uygulamak hamilelik döneminde çatlak oluşumunu engellemede çok etkilidir. başka bir yandan, aktarlarda bulabileceğiniz kayısı ve kırmızı kantaron yağları gibi bitkisel yağlar yardımı ile çatlakların önüne geçebilirsiniz.

Vücutta önceden hazırlanmış çatlaklara nazaran yeni oluşacak çatlakları engellemek daha kolaydır. Bu sebeple, hamile olduğunuz haberini aldığınız ilk günden itibaren dairesel masaj hareketlerinden yararlanarak her duş sonrası vücudunuzu nemlendirmeye dikkat edin. Bu sayede oluşma ihtimali taşıyan bütün çatlaklara dur diyebileceksiniz.

Hamilelik çatlaklarına karşı krem
Derinin alt katmanlarında meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesi yara ve öteki lekelere göre çok aşırı daha güçtür. Bu nedenden, hamilelik dönemi çatlaklarına mani olmak için doğal yağlar dışında, kozmetik çatlak kremlerimden birisi olan Lierac çatlak kreminden yararlanabilirsiniz.

Çatlakların önlenmesi tedavisinden çok fazla daha kolaydır ve bu asla unutulmamalıdır. Cildin çok aşırı basınç karşısında ziyan görmesi sonucunda oluşan çatlaklar, hamilelikten farklı şekilde hızlı kilo alıp verme veya genetiğe bağlı şekilde da oluşabilir.

Var olmak için cildin en duygulu kısımlarını seçen çatlaklar göğüs, bel ve karın bölgesinde oluşan ten çatlaklarıdır. Hamileliğin son haftalarında karın bölgelerinde çok olarak görülen çatlakları cildinizi sürekli nemli tutarak önleyebilirsiniz. Gebelik, vücuttaki en narin bölgelerden biri olan karın sahasında çatlat oluşumunda mühim bir etkiye sahiptir.

Genişleyen karın yüzeyi zaman geçtikçe genişler ve esnekliğini kaybeder. Esnek olmayan cilt, zaman içinde yıprandığından dolayı çatlak oluşumuna olanak sağlar. Bu durumu ise badem yağı kullanarak önleyebilirsiniz.

hamilelik catlaklari
Vücudun öteki narin bölgelerinden biri de göğüslerdir. epey bir yumuşak ve duygulu doku olmasından dolayı göğüs çatları kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme benzeri nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. çözümü ise bol su tüketmek ve göğüs sahasını devamlı nemli tutmaktır. bununla birlikte büyüme çağındaki hanımlarda görülen göğüs çatlakları için geçerli çözüm yolu ise kayısı ve kırmızı kantaron yağı kullanmaktır.

Hamilelik çatlaklarının önüne geçilemeyecek durumlar ırsi ve ten yapısı işin içine dahil olduğunda ortaya çıkmaktadır. Bu tür durumlarda çatlak oluşma ihtimalini en üye indirgemek için kozmetik çatlak kremlerinden yararlanabileceğiniz benzeri hamilelik sonrası organik, AHA peeling ve iontoferez gibi yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Hamilelik çatlaklarını önlemek için naturel yağlar
Avokado ve badem yağı (bilhassa hamileliğin ilk 3 ayında) bu gibi naturel yağlar, alternatif olarak ise vazelin ve bebe yağı hem çatlak oluşumunu önlemede hem de hamilelik sonrasında cildi nemli tutarak çatlakların yoktur olması açısından epey bir yararlıdır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Kilo kaybı: Yorgunken neden daha az kalori yakarsınız

İçindekilerDinlenmek neden önemlidir?Neden dinlenmek önemlidir?Ne kadar kalori yakarız? Egzersiz yapmak ve sağlıklı yiyecekler yemek, kilo …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz