Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Hangisi Daha İyi: Soğuk Kahve mi, Sıcak Kahve mi?

Hangisi Daha İyi: Soğuk Kahve mi, Sıcak Kahve mi?

Soğuk içecek konusu açılınca hepimizin aklına limonata veya taze meyve suları gelmektedir. Ancak, sıcak bir içecek olarak bilinmesine rağmen, insanlar tarafından hem sıcak hem de soğuk bir şekilde eşit olarak tüketilen bir içecek var. Evet, doğru tahmin ettiniz… Kahve.

Ancak, okuduğunuz tüm sağlık bilgilerince her zaman sıcak kahveden söz edilmekte ve soğuk kahvelerle ilgili hiçbir faydadan bahsedilmediğinden eminiz. Bu, soğuk kahvenin daha az faydalı olduğu veya hiç faydalı olmadığı anlamına mı geliyor? Hangisinin daha iyi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Kahvenin Yararları

Kahve içmenin sağlıkla ilgili sayısız yararları vardır. Bunlar arasında kalp hastalığı riskinin azalması, tip 2 diyabet geliştirme şansının azalması ve en önemlisi uzun ömürlülük sayılabilir. Kahve ayrıca, depresyon riskinin azalması ve daha iyi bilişsel becerilerle de ilişkilidir.

Yüksek seviyede polifenoller, mineraller ve antioksidanlar, kahvenin kazanmasının arkasındaki sebep. Ve hepsi de doğru.

Kahvede bulunan biyoaktif bileşik, kahveyi sağlıklı kılan temel sebeptir. Ve kahveye buz eklemenin (soğuk kahve) içindeki biyoaktif bileşiği değiştirmediğini, böylece sıcak kahve kadar sağlıklı olmasını sağladığını görünce şaşıracaksınız.

Kahvenin beslenme profili, sıcaklığından etkilenmez. Ve karşılaştırırsanız, soğuk kahvenin sıcak kahveden biraz daha fazla yararı olur.

Soğuk Kahvenin Yararları

Soğuk kahve, mide sorunları olan insanlar için daha iyi bir seçenektir. Soğuk kahve doğada yüzde 67 daha az asidiktir ve bu nedenle sindirim sistemi üzerinde daha iyi etki bırakır. Ayrıca, sıcak kahveyi yudumlarken genellikle dilini yakan insanlar için daha iyi bir seçenek.

Soğuk kahvenin kafein konsantrasyonu daha yüksektir, bu nedenle uyku sorunları ile mücadele eden insanlar onu tüketmekten kaçınmalı veya varsa, uyku sürelerinden dört saat önce almalıdırlar. Ancak daha fazla kafein sizin için her zaman kötü değildir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Şeker Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

İçindekilerŞeker Nereden Doğdu?Şeker Neyden Oluşur?Şeker Nasıl Yapılır?Rafine Şeker Sizin için Neden Kötü?Şeker Hakkında İyi Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz