istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Beslenme / Hindistan Cevizi Neden Mucize Bir Meyvedir?

Hindistan Cevizi Neden Mucize Bir Meyvedir?

Bu tropikal meyve güzel olan her şeyin simgesidir. Hindistan cevizi ağaçları, zarif, zarif gövdelerin, pürüzsüz cildin ve plajların çevresinde zinde ve aktif bir şekilde uzanan insanların görüntülerini oluşturur. Ve neden olmasın? Bu harika meyvenin her parçası, ihale hindistan cevizinin etinden çiğ hindistan cevizi etine, hindistan cevizi suyundan hindistan cevizi yağına ve hindistan cevizi sütüne kadar pek çok fayda sunar. Ama önce, bu meyvenin tarihine bir göz atalım.

Hindistan cevizi

Farklılaştırılmış iki hindistan cevizi popülasyonu vardır; bu, bunların ortaya çıktığı ve ilk önce tamamen farklı iki alanda yetiştirildiği anlamına gelir – biri Hint Okyanusu havzasında diğeri de Pasifik Okyanusu havzasında. Pasifik havzasında, Malezya, Filipinler, Endonezya ve bazı Doğu Polinezyası Adaları gibi Güney Doğu Asya ülkeleri ekili ilk hindistan cevizi merkezidir. Hint Okyanusu havzasında, Sri Lanka, Maldivler ve Güney Hindistan, hindistan cevizi kökeninin kalbiydi. Sonuncusu Amerika’ya taşındı ve orada, Karayipler’de ve kıyı ABD ve Brezilya’da ekildi. Eski İspanya rejimi sırasında Meksika’nın batı sahiline Filipinler’den taşınmıştır.

Hindistan cevizinin tam olarak ne olduğu konusunda bazı karışıklıklar var. Hindistan cevizi ağacının palmiye ağacı ailesinin bir üyesi olduğu tespit edilirken, hindistan cevizi – diğer fındıkların aksine – bir tohum veya tek tohumlu bir drupe olarak da kabul edilebilir. Bir drupe, bir tohumu çevreleyen taşlı örtülü bir meyveden başka bir şey değildir – bu nedenle şeftali ve zeytin aynı kategoriye girer. Hindistan cevizinin her parçası kullanılabilir

Hindistan cevizinin faydaları nelerdir?

1) Hindistan cevizi güney Hindistan’daki insanlar ve hindistan cevizi ağacının yerli olduğu diğer bölgeler için ve iyi sebeplerden dolayı hayati bir besin kaynağı olmuştur. Chennai merkezli beslenme uzmanı Divya Sathyaraj, “Bağışıklık sistemimizin iyi çalışması için dengeli bir diyetin her zaman çok önemli olduğuna inandım. hindistan cevizi bağışıklık sistemi için mükemmeldir. Antibakteriyel ve anti paraziterdirler. ”Gerçekten de hindistan cevizi etinin, antioksidanları ve vücudunuz üzerinde antienflamatuar bir etkisi olduğu için, iyileştirici özelliklere sahip olduğu söyleniyor.
2) Hindistan cevizi de lif bakımından zengindir, yani hazımsızlık ve asit geri akışını önlemeye yardımcı olur ve bağırsak hareketlerini stabilize etmek için karnınız için genel olarak mükemmeldir. Ayrıca, zengin lif içeriği sizi öğünler arasında dolaştırır, böylece çok erken aç hissetmezsiniz ve kanama ihtimali daha düşüktür.

3) Çiğ hindistan cevizi eti yemek, kan dolaşımınızdaki LDL (düşük yoğunluklu lipoprotein) veya ‘kötü’ kolesterol miktarını azaltır ve vücudunuzu kalp rahatsızlıklarına ve diğer kardiyovasküler hastalıklara karşı güçlendirir.
4) hindistan cevizi, ideal ve kilo kaybını ve vücut metabolizmasını artırmak için ideal olan manganez seviyelerine sahiptir.
5) Çiğ hindistan cevizi yiyebilirsiniz – ihale hindistan cevizinin ve olgun hindistan cevizinin eti hem faydalıdır, hem de Hint turşusu, köri ve poriyal (sebze ve rendelenmiş hindistan cevizinin kuru müstahzarları) ile birlikte kullanabilirsiniz.
6) Sathyaraj, çiğ hindistan cevizi tüketmenin kronik boğaz enfeksiyonu, bronşit, ten otu ve mikropların neden olduğu diğer enfeksiyonların tedavisinde yardımcı olabileceğini iddia eder. Ayrıca C, E, B1, B3, B5, B6 Vitaminleri ile yüklenir ve ayrıca zengin bir demir, selenyum, sodyum, kalsiyum ve magnezyum kaynağıdır.

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?

1) Bir süre önce, hindistan cevizi yağı, yağ içeriği yüksek olduğuna inanıldığından gerçekten kötü bir temsilcisi vardı. Son araştırmalar, doymuş yağ asitleri bakımından yüksek olduğunu ve özellikle “iyi” kolesterol seviyelerini yükselten laurik asit açısından zengin olduğunu ortaya koymuştur. Aslında, bu özellikle menopoza giren 50 yaşlarındaki kadınlar için iyidir. Dahası, aslında diğer yağlardan yüzde 2.6 daha az kalori içeriyor.
2) Hindistan cevizi yağı güçlü kaslar için mükemmeldir, çünkü aynı zamanda enerjiyi artıran orta zincirli trigliseritler (MCT) bakımından zengindir.

3) Hindistan cevizi yağı hafızanın artmasına yardımcı olabilir ve Alzheimer, Parkinson ve diğer hafıza ile ilgili hastalıklar gibi hastalıkların başlamasını önleyebilir.
4) Hindistan cevizi yağıyla pişirilmiş yiyecekleri yemek pankreastaki, karaciğeri üzerindeki yükü hafifletir ve safra kesesi sağlığını da iyileştirdiği bilinmektedir.

5) Hindistan cevizi yağı, idrar yolu enfeksiyonu olan kişilerin önlenmesine ve tedavi edilmesine yardımcı olur, çünkü mevcut doğal antibiyotikler, UTI bakterilerini tahrip edebilir.
6) Bu yağ (diğer alternatifi kullanan – susam), yağ çekmek için iyidir – yutmadan birkaç dakika boyunca ağzınızda döndürme tekniği ve daha sonra tükürme tekniği. Bunu yapmak, ağzınızdaki tüm bakterileri yok eder.
7) Başka herhangi bir iyi kalitede yağ asidinde olduğu gibi, hindistan cevizi yağına sahip olmak eklemlerinizi yağlanmış tutar ve böylece artrit ve diğer eklem ile ilgili problemlerin tedavisinde mükemmel bir kaynaktır.

8) hindistan cevizi yağına yetişmemiş bir hindistan cevizi kuşağında değilseniz, her gün bir kaşık hindistan cevizi yağı ile başlayın ve önerilen günlük miktar olan yavaş yavaş 3-4 kaşıkla çalışın. Ayrıca, tüm faydaları en üst düzeye çıkarmak için mümkün olduğunca soğuk preslenmiş sızma hindistan cevizi yağı tercih etmeye çalışın.

Hindistan cevizi suyunun faydaları nelerdir?

1) Sathyaraj, “Hindistan cevizi suyu, vücudu nemlendiren önemli elektrolitler içerir.” Ve ihale hindistan cevizinin suyu, doğal olarak insan vücudunda bulunan elektrolitler ile doludur. Yani susuz kaldığınızda veya rahatsız olduğunuzda ve bu elektrolitleri kaybettiğinizde, onları mümkün olan en doğal şekilde yenilemeye yardımcı olur.
2) Diğer sağlık içeceklerine kıyasla nispeten düşük bir sodyum sayımı vardır, bu nedenle kan basıncı veya diğer ilgili rahatsızlıklar için endişelenmenize gerek yoktur.
3) Hindistan cevizi suyu, her biri kemik sağlığı, hücresel sağlık ve yaşlanma karşıtı özellikler gibi birçok fayda sağlayan kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor gibi diğer birçok besin maddesi bakımından da zengindir. Sathyaraj, “Hindistan cevizi suyu kemik ve diş sağlığına yardımcı olduğu için ağız hijyeni için de iyidir” diye ekledi.
4) İnsan kan plazmasına izotoniktir ve rehidrat ve gençleşmek için IV’den bile uygulanabilir. Dahası, tüm bu faydalar nedeniyle, yaş gruplarındaki insanlar tarafından ve değişen sağlık koşullarından yararlanılabilir.
5) Hindistan cevizi suyu, güçlü gözler ve glokomu uzak tutmak için gerekli olan Thiamine veya B1 Vitamini içerir. Günlük sadece iki bardak B1 vitamini günlük gereksiniminiz için uygundur.

6) Hindistan cevizi suyunun zihinsel sağlığa yönelik birçok faydası olduğu tespit edilmiştir. Hindistan cevizi suyunun düzenli tüketimi (günde bir veya daha fazla bardak) depresyonla mücadele eder, stresi hafifletir, hafızayı arttırır ve uykusuzluğu iyileştirir.
7) Hindistan cevizi suyu pH seviyelerini dengelemeye yardımcı olur, anti-tümör ve anti-oksidan özelliklere sahiptir ve bağışıklığı arttırır. Akşamdan kalanları da tedavi etmek harika!
8) Son olarak, hamile kadınlar için harika. Sathyaraj, “Hindistan cevizi suyu hamilelik sırasında son derece yararlıdır ve fetüsün genel sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur.”
9) Diğerleri için mükemmel derecede sağlıklı olan ancak şeker hastaları tarafından ölçülü olarak tüketilmesi gereken bazı doğal şekerler vardır. Suya oranla kalorileri de yüksektir, ancak önemli ölçüde öyle değildir ve kesinlikle şekerli gazlı içeceklere daha iyi bir alternatiftir!

Hindistan cevizi sütünün yararları nelerdir?

1) Hindistan cevizi sütü, bir hayvansal yan ürün olmadığı ve ayrıca süt alerjisi olan ve laktoz intoleransı olan kişiler için de iyi bir fikir olduğu için veganlar için idealdir. Badem sütü gibi diğer alternatiflerle karşılaştırıldığında (özellikle fındıklara da alerjiniz varsa!)
2) Çok daha düşük maliyetli bir vegan süt seçeneğidir. 2) Hindistan cevizi sütü, düşük tansiyon ve kalp sağlığı için yüksek miktarda laurik asite sahiptir. . Stres seviyelerini düşük tutmak da iyidir.
3) Bu muhteşem bir enerji kaynağıdır! İyi kalorileri vardır, sizi doldurur ve günde bir bardak içmek size hindistan cevizi etinin ve hindistan cevizi suyunun faydalarını verir!


4) Hindistan cevizi sütü sisteme soğuyor. Bu nedenle ülserler, iltihaplar ve mideyle ilgili diğer problemler diyetinize hindistan cevizi sütü dahil edilerek giderilebilir.
Hindistan cevizi sütü yapmak kolaydır – hindistan cevizi etini küçük parçalara bölün. Hindistan cevizi suyu ekleyin ve her ikisini de bir karıştırıcıya koyun. Kalın bir kıvamınız olduğunda, hindistan cevizi etini ayırmak için süzün – hindistan cevizi sütü geride kalır! Çayınıza veya kahvenize ekleyebilir, tatlı bir kabın içinde kullanabilir veya hatta en sevdiğiniz kokteyle karıştırın.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Chia Tohumu Nedir – Faydaları Nelerdir

Çiya tohumu olarak da adlandırılan Chia tohumu nedir ve ne gibi faydaları bulunuyor sorularına cevaben konumuzda sizlere detaylı bilgiler sunacağız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz