istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Hindistan cevizi yağı kilo kaybı için iyi midir?

Hindistan cevizi yağı kilo kaybı için iyi midir?

Kilo vermeye çalışan insanların günlük olarak tükettikleri yiyeceklere büyük özen göstermeleri gerektiği doğrudur. Mükemmel şekil alabilmek için günlük kalori alımlarını azaltmaları gerekir. Ancak, zaman zaman küçük kilolar bile kilo verme planınız için faydalı olabilir . Yani, kilo verme sürecinizi hızlandırmak için küçük keseler arayan biriyseniz o zaman hindistan cevizi yağı size yardımcı olabilir. Hepimiz hindistan cevizi yağının pişirme amaçlı mükemmel olduğunu biliyoruz. Fakat kilo vermeye çalışan bir kişi için ne kadar faydalıdır? Bakalım:

Sizi daha uzun süre daha tok tutabilir

Kilo kaybı tamamen sağlıksız yiyecek tüketimini azaltmakla ilgilidir ve hindistan cevizi de size yardımcı olabilir. Hindistan cevizi, daha uzun süre daha tok kalmanızı sağlayacak orta zincirli trigliserit (MCT) yağı içerir. Orta zincirli yağ asitleri üzerinde yapılan çok sayıda araştırma, tokluk hissini arttırdıklarını ve kalori alımını azalttıklarını göstermektedir. Bu yağların metabolize olma şeklinden dolayı olabilir. Ek olarak, meyve size enerji sağlayan ve aynı zamanda şekerli şeyler için özleminizi kontrol eden doğal bir tatlandırıcıdır.

Hindistan cevizi yağı daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilir.

Yediğimiz her yemeğin hormonlarımız ve sağlığımız üzerinde farklı etkileri vardır. Bazı gıda maddeleri sindirmek ve metabolize etmek için daha fazla enerji gerektirir. Hindistan cevizi yağının kilo kaybı için iyi olmasının sebeplerinden biri doğada termojenik olmasıdır. Yağ yakma sürecini arttırır. Çok sayıda çalışma, diğer yağları MCT’li yağlarla değiştirmenin, daha fazla kalori yaktığını doğrulamaktadır.

Kilo vermenize yardımcı olabilir

Hindistan cevizi yağı metabolizmayı hızlandırıp iştahı azaltabileceği konusunda şüphesiz ki bu kilo vermenize yardımcı olabilir. 40 kadın üzerinde yapılan bir araştırma, hindistan cevizi yağının kilo kaybına faydalı olabileceğini açıkça ortaya koydu. Bu çalışmayı yaparken katılımcılara 28 gün boyunca 30 gram soya fasulyesi veya hindistan cevizi yağı verildi. Her gün daha az kalori tüketmeleri ve egzersiz yapmaları istendi. Çalışmanın sonunda, her iki grubun 1 kilo kaybettiği tespit edildi. Ancak sadece hindistan cevizi yağı tüketen grup bel çevresini azalttı. Hindistan cevizi yağı genel kilo kaybına neden olmamasına rağmen, karın yağının azaltılmasında etkili olmuştur.

Miktar önemlidir

Diyetinize hindistan cevizi eklemeden önce, yağ içerdiğini ve ölçülü olarak tüketilmesi gerektiğini bilmek önemlidir. Bir günde sabit miktarda kalori alıyorsanız, hindistan cevizi yağında da mevcut olan kalorileri sayın, aksi takdirde kilo almaya yol açar. Hindistan cevizi alımınızı sınırlandırmak çok önemlidir. Her gün sadece bir çay kaşığı hindistanncevizi yağı tüketin, çünkü size 120 kalori verir. Hindistan cevizi cipsi veya yongası durumunda, günde 2 çorba kaşığı (yaklaşık 110 kalori) yeterlidir ve hindistan cevizi sütü içiyorsanız, sadece bir bardak (yaklaşık 110 kalori) tüketin.

Sonuç

Hindistan Cevizi’nin kanıtlanmış sağlık yararları vardır ve çeşitli araştırmalar Hindistan cevizi yağının kilo kaybı için faydalı olabileceğini göstermektedir. Yine de bu yönde daha fazla araştırmaya ihtiyaç var. Ancak diyetinize hindistan cevizi yağı ve diğer hindistan cevizi ürünlerini dahil etmenin bir zararı yoktur, ölçülü olarak aldığınızdan emin olun.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz