istanbul escort
Home / Kişisel Bakım / Ağız ve Diş Bakımı / İmplant Nedir? İmplant Hakkında Merak Edilenler

İmplant Nedir? İmplant Hakkında Merak Edilenler

İmplant Nedir? İmplant Hakkında Merak Edilenler

İmplant diş sıkıntı yaşayanların büyük korkulu rüyasına haline gelmektedir. İmplantın en çok sorulan sorusu ise kimlere yapılır dan başka bir şey olmaz tabikide. İmplant çürük, travma, periodontal ve endodontik sebeplerden oluşan eksik dişlerin yerini almak amacıyla vida şekline benzetilen yapay bir diş takma işlemidir.

 

Bu sorunları yaşamış veya yaşama riski olanların ise bunun dışında merak ettikleri daha önemli soru ise İmplat tedavisi herkese yapılabilir veya uygulanabilir mi? İmplant tedavisi kemik bakımından gelişimini tamamlamış, bu zamana kadar hiçbir sağlık sorunuyla karşı karşıya gelmemiş ve son olarak hastanın gittiği doktor bunlara bakarak onay verdiği süre içinde bu sıkıntı yaşayan ve bu çözüm yolunu kullanacak kişilerin kullanılması önerilir. Bu sorunu da atlatan hastaların ise kafasındaki diğer soru ise tedavi ne zaman uygulanır. Başvurduğunuz hastanenin kliniğinde veya ameliyat ortamında diş çekimi işleminden sonra çekilen yerin iyileşmesi ve tedavi sürecinden sonra seanslar halinde işleme başlanmaktadır. Bütün bu işlemlerin sonunda ise hastaların belli başlı bir tedavi süresi olur bu tedavi süresi hakkında ise sorulan çok fazla soru bulunmaktadır.

İmplant işlemi 2 tedavili bir süreçten oluşur. İlk aşama hastaya bu implant tedavisinin yapılmasıdır. 2. İşlem olarak ise implant yapılacak yerin üstüne protez yapılmasıdır. İmplantların ağız yapısına veya çene kemiğine uyum sağlaması 3-4 aylık bir uyum süresi olmaktadır bu süre içinde geçici bir implant uygulanır. Bu 3-4 ay geçtikten sonra istenilen düzene gelindiğinde kalıcı olan implant işlemi tamamlanır ve hastanın tedavi süreci bitmektedir. Bazı hastaların ise en büyük korkusu ise implant işlemi sırasında veya işlem bittikten sonra ağrı çekip çekmemeleri hakkında. İmplant ameliyatı sırasında yapılacak yer uyuşturulduğundan bir ağrı veya acı hissedilmez. Bazı hastalarda ise çok ince bir ağrı hissedilir fakat buda çok fazla ve rahatsız edici bir acı değildir. Bu işlemlerin hepsi çene kemiğine uygulandığı için bazı hastalarda ödem oluşturabilmektedir. Fakat bu küçük çaplı operasyon sonrasında sağlıklı bir diş yapısına ulaşılır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Bebeklerin diş sağlığı için yararlı olan 4 besin

Yetişkin bireylerde görülen ağız ve diş sağlığı sorunlarınin büyük bir kısmının çocukluk ve bulu çağında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz