Home / Diğer Bilgiler / Pratik Bilgiler / İşinizi Kolaylaştıracak 12 Bilgi

İşinizi Kolaylaştıracak 12 Bilgi

Hayatınızı Kolaylaştıracak Bilgiler

Boyanın Sıçramasını Önleme

Boya yaparken fırçanızda kalan fazla boyadan kutuya geçirdiğiniz bir lastik yardımıyla kolayca kurtulabilirsiniz.

Şarj Kablonuz Zarar Görmesin

Elektronik cihazlarınızın şarj kablolarının bükülerek zarar görmesini önlemek için eski bir tükenmez kalemin yayını kablonuza dolayabilirsiniz.

kışmış Fermuarlar için Pratik Yöntem

Sıkışmış fermuarın dişleri üzerinde kurşun kalem ucunu gezdirirseniz, fermuarı açmak kolaylaşacaktır.

Evde Su geçirmez Ayakkabı Yapımı

Bez ayakkabılarınızı balmumuyla su geçirmez hale getirebilirsiniz. Yapılması gerekenler, balmumunu ayakkabının tüm yüzeyine sürmek ve saç kurutma makinasıyla kurumasını sağlamak.

Yapışan Sakızı Çıkarmanın En Kolay Yolu

Saçınıza veya herhangi bir yere yapışan sakızdan buz yardımıyla kurtulabilirsiniz.

Pratik Çilek Temizleme

Çok sayıdaki çileği yapraklarından ayırmak istiyorsanız fakat zamanınız kısıtlıysa, bu işlemi pipet yardımıyla hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz

Kablolarınız Karışmasın

Çantanızdaki kulaklıklarınızın veya şarj cihazlarınızın karışmasını önlemek için onları gözlük kutusunda muhafaza edebilirsiniz.

Zahmetsizce Yumurta Soyma

Haşlanmış yumurtanın kabuklarını soymak uğraştırıcı geliyorsa yumurtayı kaynattığınız suya bir çay kaşığı karbonat ekleyin.

Arabanızın Farları Cam Gibi Olsun

Diş macununu arabanızın farlarını temizlemek için kullanabilirsiniz.

Muffin Kalıplarını Değerlendirin

Muffin kalıplarınızı baharat ve soslarınızı koymak için kullanabilirsiniz. Böylece çeşitli sosları bir arada servis etmeniz kolaylaşacaktır.

İnce Çorabın Marifeti

Elektrikli süpürgenizin hortum kısmına eski bir ince çorap geçirirseniz, küçük eşyalarınızın yanlışlıkla makinanın içine çekilmesini engelleyebilirsiniz.

Klavyenizi Kolayca Temizleyin

Ketçap şişesinin başlığını elektrikli süpürgenin ucuna takarak bilgisayar klavyesi gibi temizlenmesi zor cihazları temizleyebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diş Macununun Keşfedilmeyen Kullanım Alanları

DİŞ MACUNUNUN BİLİNMEYEN KULLANIM ALANLARI - Banyoyu temizlemek, koku gidermek, takıları parlatmak ve dahası… Diş macununu diş fırçalamak dışında nasıl..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz