Home / Kişisel Bakım / Makyaj / Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Görünen o ki bu sezonun en gözde makyaj uygulaması ıslak görünüm. Islak makyaj uygulaması yüzün belli bir bölgesini öne çıkarıp bu alanlarda ıslak bir görünüm sağlayan srobing yöntemidir. Bu yazımızda bu uygulamanın püf noktalarına değineceğiz.

Uygulama normalde ışık yansıdığında en çok öne çıkan bölgeler olan elmacık kemiklerinin üstü, kaş altı ve burun üstüne yapılıyor.

Strobing uygulamasının asıl amacı doğal bir görünüm elde etmektir. Amaç bu olunca abartılı makyajlarla kullanılmıyor.

Biliyorsunuz her sezon yeni makyaj trendleri ortaya çıkıyor ve eğer bu trendleri denemekten zevk alıyorsanız bunun içinde ek malzemeleri almanız gerekiyor. Bu da bütçenize ek bir  masraf olarak ekleniyor. Ama strobing uygulaması için sanılanın aksine yeni makyaj malzemeleri almanız da gerekmiyor.

Çok basit bir teknik olan Strobing yani ıslak görünümlü makyajı elde etmek için elinizdeki malzemeleri kullanabilmeniz mümkün. Normalde aydınlatıcı adı verilen parlak bazların kullanılması gerektiği söylense de aynı görünümü ışıltılı beyaz far ve nemlendirici krem ile de elde edebilirsiniz.

Pratik bir uygulama için, nohut büyüklüğünde nemlendirici ve parlaklığı dilediğiniz miktarda olacak biçimde ışıltılı toz beyaz farı, elinizin üst kısmında karıştırdıktan sonra, parmak uçlarınızla kaş kemiği, elmacık kemiği, burun üstü ve şayet vurgulamak istiyorsanız çeneye uygulayın.

islak-makyajin-puf-noktalari

Islak Makyajın Püf Noktaları

Islak makyaj uygulamasının ( Strobing ) üç püf noktası vardır.  Eğer bu püf noktaları iyi analiz edip uygularsanız doğal ama çok güzel bir görünüme kavuşmak mümkündür.

  1. Normalde yüze ışık vurduğu zaman daha aydınlık görünen yerlere uygulama yapmalısınız ki makyaj yaptığınız bölge ön plana çıksın.
  2. Püf noktaların ikincisine geçmeniz için tüm makyajınızı yapın öyle geçin. Aksi halde elde etmeye çalıştığınız ıslak görünümü diğer makyaj ürünleri ile kapatabilirsiniz.
  3. Son püf nokta ise makyajınızda kullandığınız diğer ürünlerin mat olması gerekmektedir. Çünkü yüzdeki tek parlaklık ıslak görünüm yarattığınız yerde olmalıdır.

Islak makyaj nasıl yapılır? Başlıklı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umuyoruz ki bir nebze faydamız dokunmuştur. Düşünceleriniz bizim için çok değerlidir. Lütfen yorumlarınızı bizden esirgemeyiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler

Uzun ve Gür Kirpikler İçin Yapılması Gerekenler Uzun ve gür kirpikler için yapılması gerekenler, çoğu …

One comment

  1. kadın sitesi

    Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim. Benim elim malesef hic makkyaji yatgin degil ama tekrar deneyecem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz