Home / Sağlıklı Yaşam / Beslenme / İştah Kesen Yiyecekler
iştah kesen yiyecekler

İştah Kesen Yiyecekler

İştah Kesen Yiyecekler

 

İştah kesen yiyecekler, Günümüzde sağlıksız beslenme, hormonlu gıda tüketimi, stres ve hareketsiz yaşam tarzı oldukça yaygınlaşmaktadır. Bununla birlikte dengesiz beslenme de kilo artışına sebep olmaktadır. Özellikle dengesiz ve düzensiz yeme alışkanlıkları olan kişilerin kendilerine uygun diyet programlarıyla sağlıklarını korumaları gerekmektedir.

 

Özellikle son yıllarda diyetisyenler hastalarına iştah kesen besinler önermektedirler. Birçoğu günlük hayatta bildiğimiz gıdalar olan iştah kapatıcı besinler, sağlıklı kalarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

 

Hem Sağlığa Faydalı Hem De Form Korumaya Yardımcı Besinler

iştah kesen yiyecekler – elma

Elma: Çoğumuzun severek yediği meyvelerden olan elma güçlü bir iştah kapatıcıdır. İçerisindeki pektin enzimi ve lifli yapısı sayesinde uzun süre tok tutma özelliği bulunuyor.

iştah kesen yiyecekler – yulaf

Yulaf Ezmesi: Tadının olmayışı nedeniyle fazla seveni olmasa da yulaf ezmesi tam bir tok tutma ustasıdır. Karbonhidrat içerikli olmasına rağmen magnezyum, potasyum, folik asit ve besin lifi bulundurması sayesinde diyet listelerinin vazgeçilmezlerindendir.

iştah kesen yiyecekler – yumurta

Yumurta: Oldukça sağlıklı bir protein kaynağı olan yumurta, tok tutması ile de özellikle sporcuların bir numaralı besini olmuştur. Sabahları bir tane haşlanmış yumurta sizi gün boyu abur cuburlardan uzak tutacaktır.

iştah kesen yiyecekler – tarçın

Tarçın: Diyetlerin vazgeçilmez besinlerinden bir diğeri de tarçındır. İnsülin dengesini sağlayarak kan şekerinizin birden düşmesine engel olur ve sık sık atıştırmaların önüne geçer. Kan şekeri ve kolestrol dengesini sağlaması sayesinde vücuttaki tatlı yeme isteğini de engellemiş olur. Eğer sizin de ara sıra tatlı krizleriniz tutuyorsa, bir çubuk tarçın ve ya yarım çay kaşığı toz tarçını içeceğinize karıştırarak krizi başarıyla atlatabilirsiniz.

iştah kesen yiyecekler – yoğurt

 

Yoğurt: Yoğurt her zaman ulaşabildiğimiz ve sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir. Bir de bunlara ek olarak iştah kapatıcı etkisi onu öğünlerin vazgeçilmezi haline getirmektedir. İçeriğindeki bol kalsiyum ve protein sayesinde kemiklerimiz güçlendirdiği gibi açlığı da dengede tutabilmektedir.

 

 

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Hastalıklara İyi Gelen Çorbalar

Kış gelince aklımıza ilk gelen besinlerden biri olan sofralarımızda her daim yerini koruyan çorbalar' Peki hangi çorbalar neye faydalı gelin birlikte bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz