istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kahvaltıda bu sebzeyi tüketmek, gizli kilo verme silahı olabilir.

Kahvaltıda bu sebzeyi tüketmek, gizli kilo verme silahı olabilir.

Kilo kaybı hakkında konuştuğumuz zaman diyet en önemli şeydir. Doğru yiyecek türünü yemek, kilo verme hedefinize kolayca ulaşmanıza yardımcı olabilir . Ancak bunun dışında, akılda tutulması gereken bir başka şey, öğünler arasında akılsızca atıştırma alışkanlığının önlenmesidir. Bunun için menünüze daha dolgulu olan ve daha uzun süre tam tok hissetmenizi sağlayacak yiyecek maddeleri eklemelisiniz. Araştırmacılar son günlerde sabahları en iyi yiyecekleri buldular, bu da sizi gün boyu daha tok tutabilir.

Kahvaltıda Mantar tüketimi

Mantar yemeyi seven biriyseniz, o zaman bu sizin için iyi bir haber. Araştırmalar, kahvaltıda mantar yemenin gün boyunca daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olabileceğini ve kilo vermeye çalışırken hayati önem taşıdığını göstermektedir .

Kahvaltıda Mantar tüketme yararları

Son zamanlarda, Minnesota Üniversitesi tarafından kontrollü bir crossover denemesi yapıldı, burada kahvaltıda düzenli olarak mantar yemenin daha uzun süre daha tok hissetmenizi sağladığı ortaya çıktı. Bu çalışmaya katılanlardan 10 gün kahvaltıda mantar veya etli sandviç yemeleri istendi ve daha sonraki 10 gün boyunca geçiş yapmaları istendi.
Mantar yiyenlerin kahvaltı yaptıktan bir saat sonra bile kendilerini daha iyi hissettikleri bulundu. Bunun nedeni, mantarların lif miktarının benzer miktarda ete kıyasla daha yüksek olmasıdır.
Sonuç olarak çalışma bu diyeti yapan kişilerin kaybettiği ağırlığı ölçmek için yapılmamıştır. Ancak mantarların sizi daha uzun bir süre boyunca tok tutabileceği açıktır, bu da onu diyetinize eklemek için fazlasıyla yeterlidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz