Home / Eğlence / Gezi / Kapadokya Da Yapılacak Şeyler

Kapadokya Da Yapılacak Şeyler


Kapadokya Da Yapılacak Şeyler

Kapadokya bütün Dünya ya peri bacaları ile duyulmuş bir yerimizdir. Coğrafi bakımdan ise birden fazla güzelliklere sahip bir yerdir. Bu yüzdem Kapadokya ya gezmek için yıllarca çok insan gelir ve hepsinin genel izlenimi ise çok mutlu ve keyifli bir gezi yaptıklarıdır. Kapadokya da yapılacak çok fazla aktivite bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

Kapadokya At Turları– Kapadokya gelen insanlar vadileri gezmek ve görmek çok istemektedirler. Kapadokya da vadiyi gezdirmek ve tanıtmak amacıyla at turları düzenlenir ve belli uygun bir fiyat içerisinde at turları düzenlenmektedir.

Kapadokya Balon Turları– Balon Turları bütün Dünya tarafından beğenilmiş ve bu yüzden de çok ilgi görmüştür. Balon turuna çıkmak isteyen kişiler bir gün önce den randevu ile gün alınarak balon turlarına çıkıp bu güzel şehri seyretmeye karar vermişler. Böylece de Kapadokya ya çok ziyaretçi çekmektedir.

Kapadokya Atv Turları– Kapadokya da fazlasıyla gezilecek fazlasıyla yer bulunmaktadır. Bu yerlerin bazılarını yürüyerek gezilse de çok vakit alır ve yorgunluğa sebep olur. O yüzden de atv turları ile bu güzel yerleri görmek mümkündür. Rehber yardımıyla gezilecek ve o yerler hakkında bilgi almak ise mümkündür.

Kapadokya Yeraltı Şehirleri Turu– Kapadokya yer üstündeki güzellikleri ile zaten nam yapmış yerlerden biridir. Fakat Kapadokya bunların dışında yer altı şehirleri ile de gelen ziyaretçilerini karşılamaktadır. Yer altında bulunan yer altı şehirlerinin isimleri ise Kaymaklı ve Derinkuyu olarak bilinir.

Zelve Mapping Show– Kapadokya’nın doğal güzellikleri hakkında buraya gelen herkesin belli başlı bildikleri şeyler vardır. Bu kadar güzel yerleri ise insanlara daha güzel sunmak amacıyla akşam saatleri gibi bu güzellikleri ışıklandırma yollarıyla güzel bir görsel şölen sağlanmaktadır.

Kapadokya Vadi Turları–  Kapadokya da doğal güzelleri saymakla bitmediği gibi değişik toprak renkleri ile vadiler oluşmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler vadileri gezerken bir anda kendilerini bu vadiyi fotoğraflarken bulmaktadır.


Check Also

Bodrumda Gezilecek Yerler

Bodrum Türkiye’deki en geniş turist karşılayan yerlerinden biridir. Çok fazla gezilecek yeri olan Bodrum çok fazla ziyaretçi almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz