Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Karbonhidrat Döngüsü Diyeti Nedir?

Karbonhidrat Döngüsü Diyeti Nedir?

Karbonhidratlar gereksiz yere kötü bir şöhrete sahiptir, çünkü insanlar onları kilo alımı, diyabet ve diğer hastalıkların failleri olarak görüyorlar. Bununla birlikte, karbonhidratlar diyetinizden tamamen yok edilemez, çünkü bunlar vücudunuz için temel bir enerji kaynağıdır – vücut, onlarsız en iyi şekilde çalışamaz.

Karbonhidrat Oranı

Karbonhidrat çevrimi, her bireye kendi ihtiyaçlarına ve faaliyetlerine göre uyarlanmış düzenli karbonhidrat alımından başka bir şey değildir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, çok sayıda karbonhidrat yedikten sonraki birkaç gün çok az miktarda karbonhidrat yemek! Eğer bir profesyonel iseniz, arada bir karbonhidrat gününü bile seçmeyebilirsiniz. Buradaki düşünce, vücudunuzun yakacak yeterli miktarda karbonhidrat rezervine sahip olduğundan emin olmaktır ve sonucunda gereksiz yere stoklarını doldurmaya devam etmemektir. Ancak, enerji rezervleri tükenirken, onları tekrar stokluyorsunuz. Bu yapılandırılmış aralıklı alım, gereğinden fazla karbonhidrat yemenizi önler.

Karbonhidratın Vücuda Etkisi

Yüksek karbonhidrat günleri kas büyümesine ve performansına yardımcı olurken, düşük karbonhidrat günleri metabolizmaya ve kilo kaybına yardımcı olur. Karbonhidrat bisikleti planlamasında kilo kaybı daha kolaydır, çünkü karbonhidratlardan tamamen kurtulmazsınız ve vücudunuz onu aşındırmaz – karbonhidratlar leptin salgılamasına yardımcı olur, bu da sağlıksız yiyecek isteklerini önler. Aynı zamanda, protein ve yağ gibi diğer besinleri kilo alırken ve Tip 2 diyabet gibi diğer rahatsızlıkları uzak tutmaya devam ederken de yeterli fırsatınız olur.

Hangi Günlerde Ne Yemeli?

Yüksek karbonhidrat günlerinde, tam tahıllı ekmek veya makarna, kahverengi veya kırmızı pirinç, kinoa, mercimek, baklagiller, yulaf, tatlı patates, mısır, bezelye ve muz, mango ve ananas gibi meyveleri yiyebilirsiniz. Yüksek karbonhidrat günlerinin şeker, rafine un, beyaz ekmek, derin yağda kızartılmış yiyecek ve tatlı alımı gerektirmediğini söylemeye gerek yok. Düşük karbonhidrat günlerinde, yumurta, yağsız et, tohumlar, meyveler, taze yeşil yapraklı sebzeler, peynirler, yoğurt vb. tercih etmelisiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler ve İçecekler

İçindekilerMetabolizmayı Hızlandıran YiyeceklerMetabolizma HızlandırmaMetabolizmayi Hizlandiran MeyvelerMetabolizmayı Ne HızlandırırMetabolizma Hızlandırıcı ÇayMetabolizmayı Hızlandıran BesinlerMetabolizmayı Hızlandıran İçeceklerMetabolizma Hızlandıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz