istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Karpuz diyeti nedir? İşte artıları ve eksileri

Karpuz diyeti nedir? İşte artıları ve eksileri

Lezzetli, nemlendirici ve besleyici karpuz, mükemmel bir yaz ve kilo kaybı atıştırması sağlar. Kilo vermek istiyorsanız karpuz en sevdiğiniz meyvedir, işte size güzel bir haber.
Birçok insan kilo vermek için karpuz diyetini deniyor ve bu onlar için işe yarıyor. Siz de denemeli misiniz? Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Karpuz diyeti nedir?

Bir tane değil, birçok karpuz diyetinin çeşidi var ve en ünlüsü de temiz karpuz diyeti. Diyetin bu halini takip ederken, diyetciler ilk aşamada sadece karpuzdan başka bir şey yemiyorlar. Bu ilk aşama yaklaşık üç gün sürer. Sadece karpuz yediğiniz için her gün büyük bir karpuzu güvenle yiyebilirsiniz.
Bu ilk aşamadan sonra, birçok kişi normal diyetlerine geri dönerken, diğerleri diyetlerine yavaş yavaş başka yiyecekler ekler. Örneğin, günde iki hafif öğün ve atıştırma olarak karpuz yiyebilirsiniz.

Uzmanlar ne diyor?

Diyet birçok insana hitap ediyor, çünkü sadece kısa vadeli taahhütler içeriyor. İnsanların takip etmesi kolay çünkü karpuz pek çok kişinin favorisi.
Karpuzun kalorisi düşüktür, temel vitaminleri, mineralleri sağlar ve ayrıca kırmızı rengini veren antioksidanlara sahiptir. Diyet aslında temiz bir plan çünkü karpuz yüzde 90 su.

Diyetin Riskleri

Diyet sadece karpuz yemeyi içerdiğinden, sizi sağlıklı bir yaşam için gerekli besin maddeleri olan protein ve yağdan mahrum bırakır. Herhangi bir sağlık sorunu olan insanlar diyet takip ederken sorunlarla karşılaşabilirler. Bu yüzden diyete uymaya karar vermeden önce doktorunuza danışmayı unutmayın.
Diyeti durdurduktan ve eski yeme alışkanlıklarınıza geri döndüğünüzde, tüm kayıp yağlarınızı geri kazanabilirsiniz.

Karpuz diyeti ve kilo kaybı

Diyet hızlı kilo kaybı olduğunu iddia eder, ancak diğer herhangi bir solgunluk diyetinde olduğu gibi sadece kısa sürelidir. Karpuz tükettiğinizde iştahınızı azaltarak açlığın kesilmesine yardımcı olur. Ayrıca çiğneme ve yutma işlemi size tokluk etkisi verir.

Diyete kim uymamalıdır?

Olumsuz sağlık etkileri olabileceğinden hiç kimse diyeti abartmamalıdır. Gebe kadınlar, şeker hastaları ve çocuklar diyeti takip etmemelidir.

İpucu

Diyet denemek istiyorsanız, sadece tek başına karpuz kullanmayın. Dengeli bir diyet için sağlıklı protein, yağ ve karbonhidrat ekleyebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz