Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kereviz Suyu Diyetinin Artıları ve Eksileri

Kereviz Suyu Diyetinin Artıları ve Eksileri

Kereviz suyu geçen yıl fırtına ile Instagramda nam saldı ve o zamandan beri diyet listelerinde vazgeçilmez bir hale geldi. Kereviz suyunun sabah ilk aç karnına içilmesi ve daha sonra gün içinde ve mümkün olduğu zaman yudumlanması, vücudunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri olarak kabul edilir.

Kereviz Suyu Diyetinin Avantajları

Kerevizin sağlıklı olduğu ve elyafı ile sulandırıldığında bazı potansiyel faydaları olduğu inkar edilemez. Bağırsak sağlığını artıran bir biyoaktif bileşik olan apigenin içeriği nedeniyle mide iltihabına karşı savaşmaya yardımcı olur. Ayrıca, meme ve prostat kanseri gibi farklı türde kanserlerin önlenmesinde de yardımcı olur. Kereviz suyu yüksek potasyum ve düşük sodyum içeriği nedeniyle kan basıncını düşürebilir ve ayrıca sisteminiz için iyi bir detokstur.

Kereviz suyunun zor işleri yapacağını varsayarsanız, tekrar düşünün! İlk olarak, kereviz harika olsa da, aynı yararları çeşitli benzer sebze ve meyvelerden de elde edebilirsiniz. İkincisi, eğer herhangi bir güçlü ilaç kullanıyorsanız, sabahları ilk aç karnına kereviz suyunu içip içemeyeceğinizi doktorunuza danışmalısınız.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Sağlıklı Kilo Verdiren Meyveler Hangileri?

İçindekilerDiyette Meyve Salatası TüketimiDiyette Meyve Suyu TüketimiDiyette Kurutulmuş Meyve TüketimiDiyette Tropikal Meyve TüketimiDiyet Meyve İçecekleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz