istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Akşam yemeğinden sonra yürümek, kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Kilo kaybı: Akşam yemeğinden sonra yürümek, kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Her zaman zevk aldığınız bir antrenman seçmeniz önerilir, çünkü bu şekilde zayıflamanız kolaylaşır. Yemeklerden sonra yürümek, herkesin günlük olarak yapabileceği kolay bir egzersiz. Günün son yemeğinden sonra yapılan bir gezintinin vücudunuz için harikalar yaratabildiği ve kilo vermenize yardımcı olabileceği de söylenir .

Yürüme ve kalori yakma

½ kg yağ kaybetmek için yaklaşık 3.500 kalori yakmanız gerekir, 1.5 km boyunca yürümek ise 100 kalori yakmanıza yardımcı olur, bu da daha hızlı ve daha uzun bir süre yürüyerek artırılabilir. Yağ yakma potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için, 3 ila 4 km hızında çalışmanız gerekir. Kilo kaybı sonuçlarınızı yürüyüş yaparak elde etmek için , akşam yemeğinizi yedikten sonra her gün yürüyüş yaptığınızdan emin olun. Popüler bir efsane insanları akşam yemeğinden sonra krampa ve diğer sindirim sorunlarına yol açabileceği için egzersiz yapmalarına karşı uyarır. Bu, sindirim sistemimizin normalde kalp tarafından pompalanan kanın yüzde 20 ila 25’ini almasından kaynaklanır. Yemekten sonra, bu sayı neredeyse iki katına çıkar, bu da yüksek yoğunluklu bir egzersiz yaparsanız kaslarınızda kramplara neden olabilir.
Ancak, yemeklerden sonra 15-20 dakikalık kolay bir yürüyüşe çıkmak aslında sindirim yardımcı olur.

Yürüyüşe Nasıl başlanır?

Yürüyerek kilo vermek istiyorsanız, onunla düzenli olmalısınız. Akşam yemeğinden sonra her gün 10 dakika yürüyerek başlayın ve yavaşça zamanınızı artırın ve günde 30 dakika hedefleyin. Yararları egzersiz sıklığına ve süresine bağlı olacaktır.
Yemeklerden hemen sonra değil, arabanızı uzağa park ederek, araba kullanmak yerine yakındaki yerlere yürüyerek ve asansör yerine merdiven kullanarak geçirme sürenizi uzatabilirsiniz. Gün boyu ne kadar aktif olursanız, kilo verme şansınız da o kadar yüksek olur.
Bir arkadaşınızla egzersiz yapın
Sizinle bir partneriniz olduğunda, bir rutine sadık kalmanız daha olasıdır. Arkadaşınızla konuşurken yürümek kolaylaştıracak.
Hedefleri belirleme                                                                                                                                                                                                   Küçükten başlayın ve iyileştirmelerinizi izleyebilmeniz için hedefler belirleyin. Programınıza uyun Akşam yemeğinden sonra 15 dakika yürümeye karar verdiyseniz, her gün yapın. Programınızı atlamayın.
Sağlıklı bir diyet yemeye odaklanın
Günlük fiziksel aktiviteyi sağlıklı bir diyetle birleştirmek kilo vermenin tek sağlıklı ve sürdürülebilir yoludur. Kepekli tahıllar, meyve ve sebzeler ekleyin ve günlük diyetinizden rafine şeker ve yağı kesin. Kilo verdikten sonra, bu ekstra kiloları uzak tutmak için akşam yemeği sonrası yürüyüşlerinize devam etmeniz gerekecektir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz