istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Kaybı :Ananas ile kilo verme

Kilo Kaybı :Ananas ile kilo verme

Dışarıdaki sıcaklık yükselirken, insanlar genellikle kendilerini serin ve nemlendiren ferahlatıcı bir şey isterler. Kilo vermede yardımcı olabilecek sulu yazlık meyvelerden daha iyi ne olabilir? Ananas, sadece canlandırıcı ve lezzetli olmanın yanında, aynı zamanda kilo verme sürecinize de yardımcı olabilecek, yaz meyvelerinden biridir . Bu keskin, tatlı ve koyu sarı meyve, C vitamini, manganez ve diğer faydalı besinlerin iyi bir kaynağıdır.

Ananasın besin değeri

165 gram ananasın besin değeri:
Kalori: 82
Yağ: 0
Kolesterol: 0
Sodyum: 2mg
Potasyum: 120mg
Karbonhidrat:
15gm Şeker: 11gm
Protein: 1 gm

Ananas kilo kaybına nasıl yardımcı olur?

Yukarıdaki verilerden anlaşıldığı gibi, ananasın yağ içermediği oldukça açıktır; kilo kaybı planında olduğunuzda gereklidir. Meyve bir miktar şeker içerir, ancak bu da sahip olduğunuz ananasın türüne bağlıdır.

Ananas Lif içeriği

Ananas, suyla çözünen ve sindirim işlemini yavaşlatan bir jel oluşturan çözünen bir lifle doludur. Yavaş sindirim, sizi daha uzun süre doyurucu tutar ve abur cubur yemenizi önlediğinden kilo kaybı için iyidir.

Ananas Su içeriği

Meyvede bol su vardır ve bu da sizi susuz tutar. Kilonuzu izlerken iyi miktarda su alımı önemlidir. Antrenman seansınızdan sonra bir bardak ananas suyu içebilir veya öğünler arasında tam meyveyi içebilirsiniz.
Metabolizma için iyi keskin meyve, bromelain adı verilen ve proteini metabolize etmeye yardımcı olan bir enzim içerir. Protein sırayla karın yağını azaltmaya yardımcı olur. Bu enzim aynı zamanda iştahınızı bastırır.

Ananas ve Sindirim sistemi

Bromelain ayrıca doğada anti-enflamatuardır ve sindirim işlemini destekler. İyi sindirim, hızlı kilo kaybı için çok önemlidir.
İyi karbonhidratlar içerir
Ağırlık gözlemcilerinin mükemmel şekle girebilmeleri için karbonhidrat alımlarına bakmaları gerekir ve bu nedenle ananas iyi bir seçenektir. Ananas iyi karbonhidratlar içerir, ancak her zaman ılımlı karbonhidrat bulundurmanız önerilir.

Kilo kaybı için ananas nasıl tüketilir?

Biraz enerji için egzersiz seansınızdan önce ve sonra ananas alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ananası istediğiniz  farklı şekillerde de tüketebilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz