istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kilo kaybı: Ayakta durup kilo verebilir misiniz?

Kilo kaybı: Ayakta durup kilo verebilir misiniz?

Hiç kilo kaybı için ofisinizde birkaç saat ayakta durmayı düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz o zaman düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Kilo kaybı için elbette egzersiz önemlidir, ancak egzersiz yapmaya fırsatınız yoksa birkaç saat ayakta durmak bir miktar kalori kaybetmenize yardımcı olur. Hoş sürpriz, değil mi? Bu yeni çalışma sizi sandalyenizi atmaya ve ayakta oturmaya ikna edecektir.

Kilo kaybı; Ayakta durmak nasıl yardımcı olur?

Hepimiz biliyoruz ki gün boyu oturmak sadece kilo almaya değil, sağlıkla ilgili diğer sorunlara da neden olabilir. Hareketsiz kalmak, biyolojik yaşlanmanızı da hızlandırabilir. Bunun nedeni, sedanter yaşam tarzının kromozomların sonunda telomer koruyucu kapaklarımızı kısaltabileceğidir.
Gün boyu oturmak, iç organlarımızın çevresinde yağ birikmesine katkıda bulunabilir. Egzersiz yapmak, oturmanın olumsuz etkisine karşı koruma sağlar ancak spor salonuna gidemezseniz, ayakta durmak da vücudunuzdaki yağ birikmesine karşı mücadelede yardımcı olabilir.

Bir günde ne kadar kalori yakabileceğiniz üzerine koruyucu kardiyoloji önderliğinde yapılan ve 1000’den fazla kişinin katıldığı bir araştırmaya göre, ayakta durmanın oturmadan daha fazla kalori yaktığı gözlendi.
Ayakta dururken bir kişi dakikada yaklaşık 0.15 kalori yakar. Bu, her gün 6 saat bekletilirse 65 kilo ağırlığında bir kişinin 54 kalori kaybedeceği anlamına gelir.
Ortalama bir insan günde yaklaşık 13 saat oturur ve 8 saat uyur, bu da günde 21 saat fiziksel hareketsizlik anlamına gelir. Yani, ağırlığı azaltmak ve formda kalmak istiyorsanız, daha fazla ayakta durmaya çalışın. Çalışanlar ise, ofiste birkaç saat ayakta beklemeye çalışabilirler. Bu yazımızla ayakta çalışmak kilo verdirir mi? tarzı sorularınıza da cevap vermiş oluyoruz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyabet Hastalarının Yemesi Gereken Meyveler

İçindekilerElmaYaban MersiniAvokadoKavunKırmızı GreyfurtDomates Pek çok diyabet hastası meyvelerden tamamen kaçınır, çünkü yanlış kan şekeri seviyelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz