istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Bu ‘diyetsiz’ diyet, SÜPER-HIZLI kilo vermenize yardımcı olur!

Kilo kaybı: Bu ‘diyetsiz’ diyet, SÜPER-HIZLI kilo vermenize yardımcı olur!

Kilo vermeye gelince, birçok insanın yaptığı ilk şey, en sevdikleri yemeği diyetlerinden kesmektir. İnatçı kiloları kaybetmenin başarılı bir yolu olsa da. yağı uzak tutmak istiyorsanız tam olarak ideal bir çözüm değildir.

Diyet kolaylaştı!

Bunların hepsi tanıdık geliyorsa söyle. Çok sıkı bir diyete girersiniz, kalori alımınızı büyük ölçüde kısıtlar ve istenen kiloyu verdikten sonra tüm kiloları yavaşça geri kazanırsınız. İdeal olarak, bu şekilde olmak zorunda değildir.

Ne yapabilirsin

Başlangıç ​​olarak, ‘iyi yemek’ ve ‘kötü yemek’ kavramını küçümsemelisin. Sonrası etkiden endişe etmeden, ne yiyorsanız onun tadını çıkarmanız önemlidir. Tek yapmanız gereken uygun porsiyon kontrolü ve kalori sayımı yapmak. Yani evet, verdiğiniz kaloriyi aşmadığınız sürece en sevdiğiniz dondurmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Moderasyon anahtardır

Ne yazık ki çok katı bir çağda yaşıyoruz, ultra besleyici bir diyete girmeden gerçekten kilo veremeyiz. Öyle ki, halkın çoğunluğu, en sevdikleri yemeği yeme hakkını ‘kazanmaları gerektiğine’ inanıyor. Nihayetinde, her şey aşırılık yanlısı olmadıkça, herhangi bir yiyeceğin yenebilmesi için eski çağdaki ılımlılık kavramına kadar kaynamaktadır. Kalori içeriğini anladığınız ve diyetinizi günün geri kalanına göre değiştirdiğiniz sürece en sevdiğiniz yiyecekleri yiyebilirsiniz.

Yemek takası

En sevdiğiniz yemeğin kalori seviyesini düşürmek için, düşük kalorili alternatiflerle değiştirmeyi de düşünebilirsiniz. Örneğin, güne sabah kahvesi olmadan başlayamazsanız, sade kahveye geçin ya da tam yağlı süt tozu yerine yağsız süt kullanmaya başlayın. Benzer şekilde, en sevdiğiniz gazlı içeceklerin diyet versiyonlarını orijinal varyantlarına göre daha az kalori toplayanlar için seçebilirsiniz.

Yavaş yemek

Yemeğinizi uygun şekilde çiğnemek için zaman ayırmak, öğlen vakti olur olmaz yemek yerine vücudunuza öğütmesi için yeterli zamanı verir. Yemek yediğiniz ve kendinizi tok hissetmeye başladığınızda yediğiniz her lokmaya dikkat edin. Kaşıklarınızı her ısırıktan sonra yere koyun, böylece doygun olduğunuzda ipucu toplamanız kolaylaşır. Bu basit numara, fazla yemek yemenizi önler.

Dur ve sor

İşyerinde kötü bir gün geçirdiyseniz, varsayılan olarak “rahat yiyeceklerinize” ulaşmayın. Bunun yerine, kendinize gerçekten aç mısın yoksa sadece mutsuz mu olduğunuzu sorun. Bedenini beslemeyi unutma, duygularını değil.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz