istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kilo Kaybı: Fiziksel açlık mı, duygusal açlık mı?

Kilo Kaybı: Fiziksel açlık mı, duygusal açlık mı?

Hepimiz biliyoruz ki kilo kaybı , diyet ve egzersizin doğru bir kombinasyonu olarak gerçekleşmektedir. Açıkçası, genel kilo verme çabalarımızda daha önemli bir rol oynayan yaptığımız diyettir. Ne yemeli? Ne kadar yemeli? Ne Zaman Yemeli? Temellere inerken, birçoğumuz duygusal olarak boşlukta olduğu zaman sonucunda yemememiz gereken şeyleri yemekte hata yapıyoruz. : İşte size iki açlık arasındaki farkı söyleyeceğiz..

Fiziksel açlık ve duygusal açlık


Fiziksel açlık ve duygusal açlık arasında aslında çok fark bulunmaktadır. Fiziksel açlık anında gerçekleşmez, yavaş yavaş oluşur ve midenizde hissedilir. Belirli bir yiyeceğe sahip olmayı istemez, sadece açlığınızı tatmin edecek herhangi bir yiyeceğe sahip olmanızı sağlar. Ve sonucunda yediğiniz şeyden fazlaca yediğiniz zaman tatmin olmaktasınız.
Öte yandan, duygusal açlık anında size vurur ve daha çok belirli bir yiyeceğe sahip olmak istediğinizi düşündüğünüz bir zihinsel özlemdir. Daha kötüsü Duygusal açlık kolayca tatmin olmaz.

İki tür açlık nasıl idare edilir?


Şimdi bu iki yönün üstesinden gelmenin yollarına değineceğiz. Öncelikli olarak fiziksel açlığı hissettiğinizde, vücudunuza doğru beslenme karışımını sağlayın. Çok çeşitli protein ve çok sayıda renkli sebzeye sahip olun. Vücudunuzun çalışması için doğru yakıt türünü aldığından emin olun.
Duygusal açlık ile uğraşırken,ortaya çıkmasındaki nedeni belirleyin. Sıkıldın mı yoksa sinirli misin? Acele et ve yürüyüşe çık ya da konuşmaktan hoşlandığın bir arkadaşınla konuş. Düşünce zincirini kırmak için ne gerekiyorsa yapın.

Ne yediğinize telefonunuz veya TV’nizden daha çok odaklanın. Yemek yerken kesinlikle TV izlemekten veya cep telefonunuza odaklanmış kalmaktan kaçının çünkü bu akılsızca yemek yemenize neden olur. Kilo kaybı diyetinde yapmak istediğiniz en son şey budur.
Ayrıca, baskın olmayan elinizle yiyin çünkü bu, yiyeceğinize başka şeylere odaklanmaya zorlar.
Ayrıca yanınızda bir bardak su bulundurun. Yemekten önce su içmek, büyük bir yemek için gerçekten aç olup olmadığınızı ya da küçük bir sağlıklı atıştırmalıkla açlığı bastırabileceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Ek olarak, tabağınıza koyduğunuz her şeyi yemeye zorlamayın – ideal olarak kendinize daha küçük bir kısım vermelisiniz. Daha az tüketmek ve yiyecekleri daha sonra tüketmek üzere bırakmak iyidir. Tüm bunları yaptıktan sonra sindirim sisteminizi büyük bir iyilik yapacaksınız!

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyabet Hastalarının Yemesi Gereken Meyveler

İçindekilerElmaYaban MersiniAvokadoKavunKırmızı GreyfurtDomates Pek çok diyabet hastası meyvelerden tamamen kaçınır, çünkü yanlış kan şekeri seviyelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz