istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Her şeyin tadına bakmak, kilo almanızı sağlayabilir

Kilo kaybı: Her şeyin tadına bakmak, kilo almanızı sağlayabilir

Her şeyi ölçülü olarak yemenin kilonuzu yönetmenize yardımcı olabileceğine inanıyor musunuz? Tekrar düşünmenin zamanı geldi!
Çoğu insan, ölçülü olarak yemek yerlerse, kilolarını etkilemeyeceğini düşünüyor, ancak gerçek bunun tam tersi. Sizi bir hayal kırıklığına uğrattığımızın farkındayız, ancak son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre, ölçülü olarak yemek yemek kilo almanıza neden olabilir.
Düzenli bir şekilde farklı gıda maddelerinin denenmesi sadece kilo alımına neden olmakla kalmayıp, aynı zamanda 10 yıl boyunca diyabet riskini de arttırıyor.

Her yemeğin tadına bakmanın etkileri nelerdir?

Yapılan bir araştırma, araştırmacıların yemek yeme alışkanlıklarını, kalori alımını ve bir haftada yedikleri farklı yiyeceklerin sayısını kaydettiği 7000 kişi üzerinde gerçekleştirildi.
Sonuç herkes için oldukça şok edici oldu. En geniş çeşitlilikte yiyecekleri deneyenlerin, bel genişliğini artırma oranları yüzde 120 daha yüksek oldu ve tanıdıkları ve yemeyi sevdikleri birkaç yiyecek grubuna sadık kalanlara oranla daha fazla kilo alma olasılıkları olduğu ortaya çıktı.
Bunun nedeni tüm bu farklı tatların tadına bakmalar sizin açlık sinyallerini görmezden gelmenize ve daha fazla yemenize neden olabilir. Meyve, sebzeler ve kepekli tahıllar yemenin yararına odaklanmak yerine, sadece yüksek oranda yağ, şeker ve koruyucu madde eklerler. Diyet kaliteniz her şeyden fazla kilo vermeye çalışıyorsanız çok önemlidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz