istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı için en iyi süper gıdalar

Kilo kaybı için en iyi süper gıdalar

Kilo vermek için en iyi süper yiyeceklerin neler olduğuna gelmeden önce, tam olarak süper yiyeceklerin ne olduğu hakkında konuşalım.

Süper gıdalar, besinler bakımından oldukça zengin olan ve birinin sağlığı için mükemmel olan yiyeceklerdir. Amerikan Kalp Birliği’ne göre, bir süper balığın ne olduğunu belirlemek için belirlenmiş bir kriter yoktur. Süper yiyecek grubu olarak adlandırılabilecek bir yiyecek grubu yoktur. Aslında, süper gıda şimdi, besin maddeleri bakımından zengin olmayan gıda maddelerinin satılması için bir pazarlama terimi haline geldi.

Süper gıdalar antioksidanlar, sağlıklı yağlar, lifler, fitokimyasallar bakımından zengindir ve koyu renk ve kokuya sahiptir.

Kilo kaybı hakkında konuşurken, elde etmek zor bir amaçtır. Kilo verme yolculuğunuzda vücut tipiniz, yaşam tarzınız, metabolik hızınız, diyetiniz ve günlük fiziksel aktivite seviyeniz gibi birçok faktör var. Yediğiniz yiyecekler, kilolarınızdan yüzde 70 oranında sorumludur, bu da kilo verme üzerinde çok önemlidir.

Kalorisi düşük fakat besinler açısından oldukça zengin olan yiyecekler kilo vermek için en iyi seçenektir. Bu besinler sadece vücudunuza gerekli tüm mineral ve vitaminleri sağlamaz, aynı zamanda minimum kaloriye sahiptir.

Kilo vermek için diyetinize dahil etmeniz gereken beş süper gıda:

Elma

Günde bir elma bu fazla kiloları uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Elmalar diyet lifi, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler bakımından zengindir. Onları kahvaltıya dahil edebilir, bir şeyler atıştırma veya bir tatlı olarak tüketebilirsiniz.

Yeşil çay

Yeşil çaydaki kateşinler metabolizmanızı iyileştirir ve böylece daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Yeşil çay da bir idrar söktürücü ve su kilo vermenize yardımcı olur.

Keten tohumu

Süper gıdalar kategorisindeki en son ürünlerden biri olan keten tohumu, kilo izleyiciler için mükemmel bir atıştırmalıktır. Keten tohumu düşük kalorili ve lif bakımından zengin olup sizi daha uzun süre tok tutarlar. Tohumlar omega 3 bakımından zengindir ve açlığın azaltılmasına yardımcı olur.

Badem

Badem, lif ve protein içeren temel besin ve mineral bakımından zengindir. Bunlar ayrıca cilt sağlığını destekleyen tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Badem ayrıca, içinde C Vitamini ve çinko bulunması nedeniyle tatlı istekleri azaltmada yardımcı olur.

Yumurta beyazı

Yumurtalar kilo vermek isteyenler için mükemmel bir kahvaltı seçeneğidir. Düşük kalorili ve yüksek proteinli olan yumurtalar sizi daha uzun süre tatmin edecek güce sahiptir ve böylece sizi daha çok yemek yemeden durdururlar.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz