istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı için karanfil nasıl kullanılır?

Kilo kaybı için karanfil nasıl kullanılır?

Eşsiz tadı ve aroması nedeniyle, karanfil Asya’daki birçok tarifte kullanılır. Bu aromatik baharatın yağ yakmanıza nasıl yardımcı olabileceği: USDA Ulusal Besin Veritabanına göre, karanfil karbonhidrat, protein ve diyet lifi gibi birçok besin bakımından zengindir. Baharat ayrıca, E Vitamini, C Vitamini, folat, riboflavin, A Vitamini, Tiamin ve K Vitamini temel vitaminleri içerir.

Karanfil ile kilo verme

Karanfil metabolizmayı uyarır, böylece kilo vermeye yardımcı olur. Baharat ayrıca antikolesteremik ve anti-lipit özelliklere sahiptir. Bu güçlü baharat biber, tarçın ve kimyon tohumları ile birleştiğinde, sonuçta kilo vermemize yardımcı olan metabolizma hızımızı arttırır . Bunun dışında karanfil ayrıca oksidatif stresi azaltan antioksidanlar da içerir. Düşük oksidatif stres kronik hastalık riskini azaltır. Ayrıca karanfilin kontrol altında tutulduğu bilinmektedir.

Kilo kaybı için karanfil tüketmenin en iyi yolu

Karanfilli bir tarif için, 50 gram karanfil 50 gram tarçın 50 gram kimyon tohumuna ihtiyacınız olacak. Bir aroma elde edinceye kadar tüm malzemeleri bir tavada kızartın. Şimdi bunu ince bir toz haline getirin ve hava geçirmez bir kavanozda saklayın. Bu karışımdan 1 çorba kaşığı bir bardak su ile kaynatılır ve soğumaya bırakılır . 1 çay kaşığı bal karıştırın ve her sabah aç karna tüketin.

İpucu

Baharata alerjisi olanlar için, bu baharatı kilo vermek için kullanmaya başlamadan önce bir doktordan tavsiye almanız önerilir. Karanfil, içinde öjenol bulunması nedeniyle alerjiye neden olabilir.
Unutma …
Tek başına hiçbir bileşenin kilo vermeye yardımcı olamayacağını bilmek önemlidir. Sağlıklı bir diyetin yanı sıra başarılı ve sürdürülebilir bir kilo kaybı sonucu alabilen düzenli bir egzersizin birleşimidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz