istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı için Mango

Kilo kaybı için Mango

Mango için sahip olduğu içerikler nedeniyle, sadece bir meyve değil, daha fazlası. Mangolar sadece lezzetli değil aynı zamanda folat, vitmain A, B6 vitamini ve C vitamini de dahil olmak üzere çok sayıda besin sağlarlar. Kilo ve mango hakkında konuşmak gerekirse, bu ekstra kiloları atmanıza yardımcı olabilecek mucize bir meyve değildir. Ancak, onu ve bazı mevsim meyvelerini yemek, yüksek lif içeriği ve düşük enerji yoğunluğu nedeniyle kilo verme hedeflerinize biraz daha erken ulaşmanıza kesinlikle yardımcı olabilir.

Mango ve kilo kaybı

Sağlıksız yiyecekleri mango ile değiştirmek, kesinlikle ekstra kalorileri atlamanıza ve kilo vermenize yardımcı olabilir . Nisan 2008’de “Beslenme Araştırması” nda yayınlanan bir araştırma, daha fazla meyve yiyen obezlerin, daha az meyve yiyen insanlardan daha fazla kilo verdiğini buldu. Altı ayın sonunda, daha fazla meyve yiyen insanlar, daha az yiyen veya hiç meyve yemeyenlere göre 0,3 kilo daha fazla kilo vermişlerdir.
Mango düşük enerji yoğunluğuna sahip bir meyvedir
Bazı çalışmalar, enerji yoğunluğu düşük olan veya gram başına kalorili olan yiyeceklerin kilo kaybı için harika işler yaptığını iddia etmektedir. Bu meyveler sizin daha az kalori almanıza neden oluyor. Mango gram başına 0.6 kaloriye sahiptir ve bu onu çok düşük yoğunluklu bir meyve yapar.

Mango Elyaf içeriği

Elyaf içeriği yüksek olan gıdaların kilo kaybı için harika olduğu artık bir sır değil. Lif, toklukhissini artırıyor ve karbonhidrat gibi mikro besinlerin emilimini azaltıyor, “Beslenme” de Mart 2005’te yayınlanan bir makalede yazıyor. Bir fincan mango porsiyonu günde yüzde 10 olan 2.6 gram lif içeriyor.
Mango, belirli kanser türlerinin riskini azalttığı bilinen beta karoten bakımından da zengindir. Kalori tüketimini azaltmak için mangolar mükemmel bir seçimdir.

Mango Tüketimi

Mangoyu normal yediklerinizden daha fazla yerseniz kilo vermenize yardımcı olmaz. Başarılı kilo kaybı sonuçları için sağlıksız atıştırmalıklarınızı bu lezzetli meyve ile değiştirmeyi denemelisiniz. Ayrıca, sürdürülebilir bir şekilde kilo vermek için egzersiz yapmanız ve bir kalori açığı yaratmanız gerekir. Mango ve diğer düşük yoğunluklu sebze ve meyveleri yemek, kilo vermek için gereken bu kalori açığını oluşturmayı kolaylaştırır.
Sadece kilo vermekle kalmamakta, her gün mango tüketmek de cildinizi daha parlak ve daha yumuşak hale getirebilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz