istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı için tam olarak kaç saat uyumanız gerekiyor?

Kilo kaybı için tam olarak kaç saat uyumanız gerekiyor?

Biri size kilo vermenin en iyi yolunun ne olduğunu sorarsa, cevabın düzenli egzersizlerde ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarında yattığını söylersiniz. Öyle değil mi? Ama bu tam olarak doğru değil, kilo vermek için çok önemli olan başka bir şey var ve hepimiz bunu her gün yapıyoruz. Bir tahminde bulunmak ister misin?

Uyuyarak kilo vermek nasıl olur?

Evet, kilo vermek uyku kadar kolay olabilir. Sağlık ve İnsan Performans Merkezi’ne göre, insanların kilo vermeye çalışırken yaptıkları en büyük hatalardan biri yeterince uyumamak olduğunu ortaya koymuştur.
Ulusal Uyku Vakfı’na göre, uyuduğumuzda vücudumuz büyüme hormonlarını serbest bırakarak kendisini onarır. Bu hormonlar kasları, protein sentezini ve lipoliz adı verilen yağ parçalama işlemini uyarır.
Büyüme hormonları vücudun onarımına yardımcı olduğu için, iyi bir gece uykusu almamak, bu temel süreci kısa keser. Araştırmalar, günde sadece dört ila beş saat uyumanın sonuçta obeziteye neden olabileceğini göstermektedir.

Uyuyarak kilo vermeyi nasıl yapabilirsin?

Her gece yeterli saatte uyumak, kilo kaybınızı azaltmak için kolay bir yol olabilir . Vücudunuzun tamiratını sağlamak ve obeziteyi önlemek için Ulusal Uyku Vakfı’na göre, günde yedi ila dokuz saat uyuması tavsiye edilir. Bu, kişinin canlanmasına ve kilo vermesine yardımcı olur.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz