istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kilo Kaybı için Yulaf ezmesi tüketmenin 5 yanlış yolu

Kilo Kaybı için Yulaf ezmesi tüketmenin 5 yanlış yolu

Yulaf ezmesi, kilo vermeye çalışanlar için en iyi kahvaltı seçeneklerinden biridir. Bunu nasıl yaptığınız farketmez, bu bütün açlığınızı kesebilir ve zayıflamanıza yardımcı olabilir. Ancak bu yulaf ezmesinin size zarar veremeyeceği anlamına gelmez. Birkaç şeyi dikkate almazsanız, yulaf ezmesi bile kilo almanıza neden olabilir. Zayıflama kahvaltısından anında belinize zarar verebilecek kan şekeri içeren yiyeceklere dönüşebilir.

İşte zararlı olabilecek 5 yanlış

Çok fazla şeker eklemek

Kilo vermeye çalışırken yulaf olsa bile, bu çok fazla şeker ekleyeceğiniz anlamına gelmez. Ne tür bir şeker seçerseniz seçin – kahverengi veya beyaz, aşırı şeker alımı asla iyi bir fikir değildir. Çok fazla tatlandırıcı eklemek kan şekeri seviyenizi hızla yükseltir. Şekerli şeyler için can atıyorsanız, içine taze meyve ve tarçın ekleyin.

Paketlenmiş aromalı yulaf ezmesi

Paketlenmiş ve aromalı yulaf ezmesi uygun ve zaman kazandıran bir şey gibi görünebilir ancak kimyasal ve şeker doludur. Bazı yulaf ezmesi paketlerinde 14 gram şeker ve yapay boya bulunur. Bunun yerine, unflavored yulaf satın almalı ve kendiniz hazırlamalısınız.

Çok fazla tüketmek

Kahvaltı, yemeğin en önemli kısmıdır, ancak çok fazla bir şey yenmesi önerilmez. Rahatsız olmanıza ve kilo almanıza neden olabilir. Sadece bir seferlik yarım bardak kuru yulaf hazırlayın. Yemeğinizi küçük bir kasede toplayın, böylece daha az yiyin.

Çok fazla malzeme eklemek

Kasenizin yulaf ezmesi dolgulu mu? Eğer evet ise, o zaman kilo verme sürecinizi sabote edebilir. Badem, kuru üzüm, taze meyve gibi bütün sağlıklı ürünleri eklemiş olsanız da, aşırı dozda tüketmek, genel kalorilerinize eklenebilir. Yulaf ezmenize lezzet eklemeye yetecek kadar az malzeme ekleyin.

Yulaf ezmesi sağlıklı, ancak içine bir kaşık Nutella veya çikolata eklemek için bahane olarak kullanılmamalıdır. Bu iyiden daha fazla zarar verecek. Zinde ve sağlıklı kalmak için doğru malzemelerin seçilmesi gereklidir. Bir avuç badem veya taze meyve ve içine bir tutam tarçın ekleyin. Çikolata ve cips yerine kakao tozu alın. Kakao tozu kakao çekirdeklerinden yapılır ve daha saf bir çikolata şeklidir. Antioksidan ve demir bakımından zengindir. Kakao aynı bitkiden gelse de, farklı sağlık yararları vardır. Kakao iltihabı azaltabilir, diyabet riskini azaltabilir, ruh halinizi iyileştirebilir ve hatta hipertansiyonda faydalıdır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyabet Hastalarının Yemesi Gereken Meyveler

İçindekilerElmaYaban MersiniAvokadoKavunKırmızı GreyfurtDomates Pek çok diyabet hastası meyvelerden tamamen kaçınır, çünkü yanlış kan şekeri seviyelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz