istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kilo kaybı: Kaçınılması gereken 4 glütensiz bileşen

Kilo kaybı: Kaçınılması gereken 4 glütensiz bileşen

Fitness tutkunları arasında glutensiz kalma eğilimi var. Başlangıçta, bu glutensiz diyet, ciddi bir gluten intoleransı olan çölyak hastalığı olan kişiler için önerilmektedir. Fakat şimdi, bu şartsız birçok insan, sağlıklı bir seçenek olduğuna inandıkları ‘glütensiz beslenme’ taraftarı oluyor.
Ancak glutensiz seyahatinize başlamadan önce, glutensiz öğelerin tamamının sağlıklı gıdalar olmadığını bilmek önemlidir. Aslında, her ne pahasına olursa olsun almaktan kaçınmanız gereken bazı glütensiz içerikler de var.

Glutensiz ne anlama gelir?

Gluten, buğday, arpa ve çavdar gibi ekinlerde bulunan bir çeşit proteindir. Bu tahıl, ekmek ve makarna gibi gıda maddelerinin şeklini korumasına yardımcı olur. Ayrıca dudak kremi ve ruj gibi bazı kozmetik ürünlerinde bulunur.

Kaçınılması gereken dört glutensiz ürün

Mısır nişastası, pirinç unu, tapyoka nişastası ve patates unu amacınız kilo vermek ise kaçınmanız gereken dört glutensiz unsurlarıdır. Bilime göre, bu bileşenler sağlığa son derece zararlıdır ve tüm kilo verme girişimlerinizi mahvedebilir. En kötü durumda, kilo almaya bile neden olabilir. Ekmek ve makarna gibi glutensiz işlenmiş yiyeceklerin çoğu bu dört bileşenden yapılır ve bu nedenle her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Neden zararlıdır?

Bu içerikler kan şekeri seviyesini yükseltir ve kilo verme hedefinizi sabote edebilir. Patates unu ile yapılan bir dilim veya iki glütensiz ekmeğin tüketilmesi, bir saat içinde kan şekerini yaklaşık 180 mg / dL kadar yükseltebilir. Hindistan cevizi unu, badem unu ve chia tohumu gibi glutensiz ürünler daha iyi seçeneklerdir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyabet Hastalarının Yemesi Gereken Meyveler

İçindekilerElmaYaban MersiniAvokadoKavunKırmızı GreyfurtDomates Pek çok diyabet hastası meyvelerden tamamen kaçınır, çünkü yanlış kan şekeri seviyelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz