istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Kalori saymanın kilo vermenize yardımcı olmayacağına dair 3 geçerli neden

Kilo kaybı: Kalori saymanın kilo vermenize yardımcı olmayacağına dair 3 geçerli neden

Aldığınız ve yaktığınız kalori miktarını asla net olarak söyleyemezsiniz. Her şey bir tahmindir. Bu nedenle, her gün 500 kaloriyi dikkatlice tüketmeye ve 500 kaloriyi yakmaya çalışırken kesin sayı farklı olabilir. Kahvaltıda domatesiniz varsa, tüm domates türlerinin kalori içeriği aynı değildir. Bu nedenle, kalori alımının sayısı kesinlikle farklı olacaktır. Vücudumuzun gıdaları işleme şeklini bile, egzersiz sırasında kaç kalori aldığınızı ve attığınızı etkileyebilir.

Vücudunuzun kalori yakma özelliği belirgindir

Spor salonu eğitmeniniz, daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olabilecek mükemmel bir egzersiz rutini yapmış olabilir, ancak vücudunuzun tam olarak aynı miktarda yanması mümkün değildir. Bunun nedeni her insanın farklı bir vücuda sahip olması ve vücutlarının kalorileri yakma kapasitesinin farklı olmasıdır. Siz ve arkadaşınız aynı diyeti izliyor ve aynı egzersizi yapıyor olsanız bile, ikiniz de yaşınıza, boyunuza, kilonuza, hastalığın geçmişine, hormonlarınıza ve stres düzeyinize bağlı olarak tamamen farklı sayıda kalori yakarsınız.

Fitness her zaman doğru değildir

Fitness yaparken yaptığınız hareketler bile her zaman güvenilir değildir. Kalp atış hızınızı ölçen spor aletleri daha iyi bir iş çıkarır ve çok daha doğrudur. Son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre, fitness hareketleri zaman zaman her gün yakılan kalori miktarını küçümsüyor. Vücudunuza doğru yiyecek ve egzersiz sağlamak sağlıklı kilo almanın tek yoludur. Vücudumuz kendini dengelemek için tasarlanmıştır. Yenen gıdaların kalitesi, ağırlık değişiminin belirlenmesinde kalori alımından çok daha önemliydi. Diyetinize sebzeler, kepekli tahıllar, meyveler, kuruyemişler ve yoğurt ekleyin. Bu tür bütün yiyecekleri yerseniz, doğal olarak doğru miktarda kalori almanız gerekir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz