istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Kilo vermek için 5 diyet ipuçları

Kilo kaybı: Kilo vermek için 5 diyet ipuçları

Kilo vermeye çalışıyorsanız, dirayetli kalmak oldukça zor olabilir. Yiyecek için özlem tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşır ve bağışıklığımız büyük bir düşüşe geçer.

İşte size yardımcı olabilecek bazı diyet ipuçları;

Atıştırmalık

Yağlı yiyeceklere sahip olmak ağırlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir. Sizden bu yiyeceklerden tamamen uzak kalmanızı istemiyoruz, ancak porsiyon kontrolü uygulamak önemlidir. Kavrulmuş mısır, fıstık ezmesi gibi sağlıklı atıştırma seçeneklerini tercih etmek daha da iyidir. Bu atıştırmalıklar düşük kalorilidir ve sağlıklı vücut ağırlığını korumak için iyidir.

Mevsim meyveleri yiyin

Sağlıklı vücut ağırlığını korumak için diyetinize erik, şeftali, kiraz, armut gibi mevsim meyvelerini ekleyin. Bu meyveler bağışıklığınızı artıran ve enfeksiyonları uzak tutan antioksidanlarla doludur. Bu meyveler ayrıca kilo kaybına yardımcı olabilecek barsak hareketini kolaylaştıran lifle de doludur.

Çorba için

Lezzetli hale getirmek için seçtiğiniz sebzeleri ekleyin. Çorbalar besinlerle doludur ve bağışıklığı arttırmaya yardımcı olur. Çorbayı yudumlamak, vücuttaki su içeriğini dengelemek için iyi bir seçenek olup, sağlıksız yemek yemenizi önler.

Zencefil çayı için

Zencefil çayı içmenin kilo vermenize yardımcı olabileceğini unutmayın. Zencefil, bağışıklık arttırmak için mükemmeldir. Ek faydalar için çayınıza karabiber, karanfil ve tarçın da ekleyebilirsiniz. Daha az şeker ve süt kullanırsanız, bu bitki çayı da kilo vermenize yardımcı olabilir.

Bol Bol Su için

Bol su içmek kilo vermenin anahtarıdır. Su, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur, sizi daha tok tutar ve sindirim sürecine yardımcı olur. Bu yüzden gün boyu su içmeye devam edin. Ayrıca demlenmiş suyu, meyve sularını ve bitki çaylarını deneyebilirsiniz

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz