istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Nasıl yürürsem üç kat daha fazla kalori yakarım!

Kilo kaybı: Nasıl yürürsem üç kat daha fazla kalori yakarım!

İnatçı kiloları vermek istiyorsanız, harekete geçmek çok önemli bir adımdır. Aslında, birçok insan yaşam tarzını değiştirmenin ve formda kalmanın bir yolu olarak yürümeye başlamayı seçti.

Yürüyüş yapmak neden önemlidir?

Yürümek şüphesiz kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Yoğun programınıza uyması süper kolaydır, spor salonundan kaçınmak isteyenler için iyi bir alternatiftir ve daha birçok sağlık avantajı sunar.
Sadece her gün 30-45 dakika yürümek, iyi kalp sağlığını teşvik eder, kollarını, bacaklarını çalıştırır, sindirime yardımcı olur ve ayrıca stresi temizler. Aynı zamanda kalori yakar. Harvard Üniversitesi tarafından yapılan çalışmalara göre, 30 dakikalık hareketli yürüyüş yaklaşık 150 kalori yakıyor. Ne kadar çok yürürseniz o kadar fazla kalori yakarsınız.

Düzenli yürüyüş kilo vermenize nasıl yardımcı olur?

Zayıflamaya yardımcı olmak için uzmanlar, kişinin aşırı yağ yakmak için  her hafta en az 150 dakika (2,5 saat) yürümesi gerektiğini söylüyor.
Ancak, daha hızlı kilo vermek ve sonuçları görmek için yürüyüş antrenmanınızı yükseltmenin başka yolları da var. En iyi yollardan biri, daha dik yollarda ve eğimli yollarda yürüyüş yapmak.
Bunu yaptığınızda, vücudun dayanıklılık seviyeleri aşırıya doğru itilir ve sonunda kalorileri yakabilir ve kilo kaybına yardımcı olan terleri çıkarabilirsiniz.

Yürüyüş neden kilo verdirir?

Daha dik bir cephede yürümeyi seçtiğinizde, adımları hızlandırmak normalden biraz daha zordur. Vücut, verimli kalorili yanmayı teşvik eden depolanan enerjiden daha fazla egzersiz yapmak ve kullanmak zorunda kalır.
Uzmanlara göre, bu kesmeyi takip etmek, vücudu düz bir yüzey üzerinde yürümekten 1/3 daha fazla enerji kullanmaya zorladığından hızlı kilo kaybı için son derece faydalıdır. Bir arazi yolundan farklı olarak, düz bir yüzeyde yürümek monotonlaşabilir ve vücudu yavaşlamaya zorlayabilir. Yokuş yukarı yürürken, aynı zamanda vücudunuzu şarj eder ve sabit bir tempo tutmaya kıyasla, hızınızı değiştirdiğinizde metabolik hızı% 20’ye kadar yükseltir.
Günlük yürüyüşünüzü yükseltmenin diğer yolları:
– yürüyüş yollarınızda basit değişiklikler yapmak fark yaratmanıza yardımcı olabilir. Bu basit numarayı takip ederek% 20 daha fazla kalori yakabilirsiniz.
– merdiven kullanmak da yardımcı olabilir. Aynı zamanda kalp atış hızınızı kontrol altında tutar.
– Yürürken ellerini yukarı ve aşağı hareket ettirmeye çalış. Bu üst kolu çalıştıracak ve bölgedeki yağları yakacaktır

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz