istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Pancar kalorileri yakmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Kilo kaybı: Pancar kalorileri yakmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Diyetler size anında ve kısa vadeli sonuçlar sağlayabilir, ancak bunlar uzun süre için ideal değildir. Tüm ekstra yağlardan kurtulmak istiyorsanız – ve uzak tutmak istiyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu, günlük yemek planınıza, çalışmanın yanı sıra taze meyve ve sebzeleri dahil etmektir.
Bu tür yiyeceklerden biri, vitamin ve minerallerin güç kaynağı olan şalgamın uzak kuzeni olan pancardır.

Pancar neden kilo kaybı için önemlidir

Bu kök sebzenin, daha uzun bir süre boyunca tok kalmanıza yardımcı olan oldukça fazla elyafın paketlenmesiyle bilinir. Kalori sayısına gelince, yarım fincan pişmiş pancar (100 gr porsiyon) sadece 37-40 kalori içerir ve bu da kilolarını izleyenler için ideal bir seçimdir.
Bazı araştırmalar, bu kırmızı süper besinin sadece kolesterol seviyenizi sert bir şekilde (yüzde 40’a kadar) düşürme kabiliyetine sahip olmadığını, aynı zamanda kalbinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olduğunu keşfetti.

Pancar günlük diyetinize nasıl dahil edilebilir?

Bu sebzeyi tüketmenin en basit yolu, ince dilimler halinde keserek salatalarınıza eklemektir. Ancak, ekstra çaba harcayabiliyorsanız, hiçbir şey, bir bardak pancar suyu içmek kadar kolay olamaz. Bu sayede, diyetinize eklemekten asla sıkılmazsınız ve diğer sebzelerin de faydalarını elde edersiniz. Kilo kaybına yardımcı olan en iyi meyve suyu kombinasyonlarından bazıları:
Limon ve kırmızı pancar
Havuç ve kırmızı pancar
Kereviz ve pancar
Elma ve kırmızı pancar
Nar ve pancar

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz