istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Salatalık, 1 haftada 5 kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Kilo kaybı: Salatalık, 1 haftada 5 kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Hepimiz salatalığın besin değeri yüksek ve neredeyse sıfır kalorili su dolu bir sebze olduğunu biliyoruz. Sadece bir salatada harika lezzetler sunmakla kalmaz, aynı zamanda atıştırmalık olarak da alınabilir. En iyi yanı, midede o kadar kolay ve hafif olması ki, birçok insanın açlık krizlerini yenmek için diyetlerine ilginç şekillerde dahil edilmesidir. Salatalık yemeyi seviyorsanız ve kilo vermek için kolay bir çözüm arıyorsanız, paylaşacağımız iyi bir haberimiz var. Size salatalık diyet planını sunuyoruz!
Çarpıcı ve göründüğü kadar kolay olduğu gibi, salatalık aslında sebzeler içerisinde yardımcı olan doğal bir kilo kaybıdır.

Salatalık diyeti

Salatalık diyeti, 15 günde 7 kilo vermenize yardımcı olacak. Protein kaynakları (soya peyniri, tavuk, balık, soya peyniri veya baklagiller gibi) ile desteklenmiş olan bu diyet, günlük diyetlerinizde sebze ve meyve kaynaklarınızın çoğunu salatalıklarla değiştirerek, göbek flabı ve ekstra ağırlığı daha hızlı kesmeyi vaat ediyor. Basitçe söylemek gerekirse, ne zaman acıkırsanız, salatalıkta atıştırmak için bir kural yapmalısınız. Sadece salatalıklara bağlı olarak, diyetinizden diğer kalori kaynaklarını ortadan kaldırır ve bu sebzeden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Ancak, bu diyetin yalnızca 15 gün boyunca izlenebileceğini unutmayın.

Salatalık diyeti ile zayıflama

Salatalıklar kolay bir değişim sağlar çünkü kalorilerde aşırı düşük ve yağda (sadece 0.35 gram) daha düşüktür. Ayrıca günlük besinlerinizin kaybolmamasını sağlayan yüksek folat değerleri dışında, A, B ve K vitaminleri gibi temel besinleri de içerir.
Ayrıca, bu diyet planı karbonhidratsız kalmayı zor bulanlar için mükemmel bir kilo verme stratejisidir. Diyet malzemelerinizin birçoğunun salatalıklarla değiştirilmesi gerektiğinden, size yağ yakmak için gereken enerjiyi veren küçük karbonhidrat kaynaklarına (patates, ekmek gibi) yol açabilirsiniz.
Yani, evet, salatalık aslında kilolarınızı daha hızlı vermenize yardımcı olabilir. Aslında, çalışmalar size bir haftada 5 kilo verdiğinizi gösteriyor.

Sonuç

Salatalık  mükemmel bir kilo kaybı sağlarken, bu diyet planının doğada oldukça kısıtlayıcı olduğunu unutmayın. Hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir, ancak uzun vadede, yağ yakmak veya ideal kilonuzu korumak için diğer seçeneklere bağlı olmanız gerekir. Besin açısından zengin bir diyet ve egzersiz rejimi bunu başarmanıza yardımcı olabilir. Bu, bu kilo verme planını iki haftadan daha uzun bir süre devam ettirme konusunda temkinli olmanızın bir başka nedenidir. Bu tür kısıtlayıcı diyet planları takip etmek zor olabilir. Kısa vadeli kilo kaybı hedefiniz ise, vücudunuza gün için gerekli protein kaynaklarını sağlamanız koşuluyla salatalık diyeti işe yarayabilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz