istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: Saunada kilo verebilir misiniz?

Kilo kaybı: Saunada kilo verebilir misiniz?

Saunalar, dünya genelinde eski zamanlardan beri kullanılan en popüler terapilerden biridir. Bir saunada yaptığınız tek şey oturmak ve vücudunuzu terletmek. Saunaya adım atmak, kalpten cilde kadar birçok sağlık yararına sahip olabilir. Bir kişi kalp atış hızında bir sıçrama yaşayabilir ve hatta neredeyse bir litre ter kaybedebilir.
Bununla birlikte, bir saunaya girmeden önce kurallara uygun bir şekilde uyulması, hatta ölüme yol açabileceği için çok önemlidir. Odanın nasıl ısıtıldığına bağlı olarak birkaç tür sauna vardır; odun veya buhar, elektrik veya kızılötesi ışınların yanması olabilir. Ancak, en belirsiz soru şu: Saunada kilo vermek mümkün mü ?

Sauna ve kilo kaybı

Saunada oturmanın, fazla yağları azaltmanıza yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Buna inanıyorsanız, kesinlikle yanılıyorsunuz.
Sauna, kilo vermenize yardımcı olmaz; vücuttan kolayca atılabilen suyu geçici olarak temizler. Aşırı sıcaklık vücudunuzu terletir ve terletmeniz sıvı kaybına neden olabilir.
Başka bir deyişle, bir saunada oturup vücudunuzu aşırı derecede dehidre ettiğiniz söylenebilir. Isıtılmış odada oturarak herhangi bir kas yapmıyorsunuz ve kesinlikle kalorilerinizi yakmıyorsunuz.

Sonuç olarak,hiç şüphesiz, saunalar çok çeşitli sağlık yararları sunar, ancak her durumda düzenli bir egzersiz rutininin yerine geçmemelidir. Bunun dışında, tansiyon ve kalp rahatsızlığı sorunu yaşıyorsanız, saunaya girmemelisiniz. Ayrıca, hamile kadınların ve 16 yaşın altındaki çocukların sauna kullanmaları sağlık açısından doğru değildir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz