istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo kaybı: yağları yakmak için en iyi diyet

Kilo kaybı: yağları yakmak için en iyi diyet

İnsanlara en kötü vücut yağlarını sorduğunu zaman  tereddüt etmeden göbek diyeceklerdir. Kilo vermeye çalışırken, karın bölgenizdeki yağ birikimini azaltmak kolay değildir. Hangi diyeti uyguladığınıza veya ne kadar yoğun egzersiz yaptığınıza bakılmaksızın, göbek yağı bu durumdan kolayca kurtulmaz. Ama şimdi endişelenmenize gerek yok, bilim adamları vücuttaki en kötü yağ birikimini kaybetmek için en iyi diyet türünü buldular.Obezite ile ilgili tüm sorunlarınızın cevabı, düşük karbonhidratlı Akdeniz diyetidir.

Akdeniz Diyeti

Negev Ben-Gurion Üniversitesi’nden (BGU) bir araştırmacı ekibi geçtiğimiz günlerde, Akdeniz’in, düşük yağlı bir diyet ve egzersizin etkisi üzerine bir çalışma yayınladı. Etkilerini vücuttaki yağ dağılımını haritalamak için manyetik rezonans görüntüleme (MRG) taramalarıyla ölçtüler.
Araştırmada, araştırmacılar 278 obez katılımcının tam vücut MRG taraması sonuçlarını kullandılar. İki özel diyetin etkilerini incelemek amacıyla 18 aylık deneme öncesi, sırası ve sonrasında yağ dağılımlarını kullandılar.
Çalışma, düşük karbonhidratlı bir Akdeniz diyetinin, benzer kalorili sayıları olan düşük yağlı bir diyete kıyasla karaciğer, kalp ve pankreas çevresindeki yağları azaltmada etkili olduğunu göstermiştir.
Ancak herhangi bir önemli kilo kaybına dikkat etmek önemlidir. Araştırmalar aynı zamanda orta derecede egzersiz yapmanın, yüksek tansiyon ve kolesterol seviyesine bağlı olan merkezi abdominal obezite derecesini azalttığını da buldu. Obezite ile ilişkili sağlık risklerini azaltmak için orta derecede kilo kaybı ile birlikte yüzde 30 karaciğer yağını kaybetmek önemlidir. Karaciğer yağının yüksek olması metabolik sendrom, tip 2 diyabet ve koroner arter hastalığı ile bağlantılıdır. Karaciğer yağında azalma, viseral yağın azalmasına kıyasla, uzun süre sağlıklı kalmak için daha önemlidir.
Araştırma ekibi, iki diyetten sonra karaciğer yağını azaltmanın insanlar üzerindeki etkisini değerlendirdi: Akdeniz diyeti ve düşük yağlı diyet.
Akdeniz diyetindeki yeşil sebzeler, baklagiller ve kuruyemişlerle birlikte daha az kırmızı et, ılımlı miktarda kümes hayvanı ve balığa sahipti. Toplam kalori alımlarını yüzde 10’dan az doymuş yağ, 300 mg’den az kolesterolle azaltmaları ve diyet lifi alımını arttırmaları istendi.
Düşük karbonhidratlı bir Akdeniz diyet grubunu takip eden insanlar, diğer diyetlere kıyasla hepatik yağ içeriğinde (HFC) anlamlı bir azalma göstermiştir.
Çalışma ayrıca, düşük karbonhidratlı Akdeniz diyeti uygulayan kişilerde kalp hastalığı riskinin daha az bir dereceye düştüğünü belirtti.

Akdeniz diyetinin yararları

Akdeniz diyetinin dünyadaki kilo verdiren diyetler arasında en iyi olduğu düşünülmektedir. Bu diyete ilişkin en iyi şey, tüm yiyecekleri içermesidir.
Anti-enflamatuar özelliklere sahip ve bizi sağlıklı ve yalın tutmak için gerekli olan omega-3 esansiyel yağ asitleri ile doludur

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz