istanbul escort
Home / Genel / Kilo kaybı: Yorgunken neden daha az kalori yakarsınız

Kilo kaybı: Yorgunken neden daha az kalori yakarsınız

Egzersiz yapmak ve sağlıklı yiyecekler yemek, kilo vermeye çalışırken kesinlikle önemli faktörlerdir. Ancak uyku düzeniniz gibi diğer şeylerin de kilo vermek üzerinde etkisi vardır. Kilo kaybı, daha az kalori tüketmek ve daha iyi formda olmak için daha fazla yakmakla ilgilidir. Yorgun olduğunuzda, daha az kalori yakma eğiliminde olursunuz, bu kilo vermenizdeki ilerlemenin bir yan etkisi olabilir. Uyku zamanlamanızdan ödün vermek şişkin karnınıza yol açabilir.

Dinlenmek neden önemlidir?

Gözlerinizi kapatmak için yeterince zaman ayırmamak, aslında metabolizmanıza yavaşlatabilir ve kilo alımına neden olabilir. Obesity dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, 5 gece boyunca 4 saat uyumak, bir insanın metabolik oranını yüzde 3 oranında azaltabiliyor. Metabolizma hızı, vücudunuz dinlenme halindeyken yakılan kalori miktarına işaret eder.

Neden dinlenmek önemlidir?

Metabolik hızdaki azalmanın arkasındaki kesin neden bilinmemekle birlikte, bir şekilde homeostaz ile bağlantılıdır. Uyku zamanlamasındaki bir düşüş vücudunuzun dengesini bozabilir. Vücudunuz ertesi gün daha az kalori yakmak suretiyle telafi eder. Ayrıca, yorgun olduğunuzda, abur cubur tüketiminin artması ve daha fazla kalori tüketmenize de neden olur.

Ne kadar kalori yakarız?

Yaklaşık 60 kg ağırlığında olan bir kişi saatte yaklaşık 38 kalori yakar. Bu mutlaka bir çok şey gibi görünmüyor, ancak kilo vermek istediğinizde her şey önemlidir.İyi haber şu ki bu durumdan kolayca kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, sadece bir gece için 12 saat boyunca uyumak. Bunu yaparak metabolizmanız normale dönecektir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Kilo kaybı: Kaçınılması gereken 4 glütensiz bileşen

İçindekilerGlutensiz ne anlama gelir?Kaçınılması gereken dört glutensiz ürünNeden zararlıdır? Fitness tutkunları arasında glutensiz kalma eğilimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz