istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Kaybı: Zencefil ile kilo vermenize yardımcı olacak 4 yol

Kilo Kaybı: Zencefil ile kilo vermenize yardımcı olacak 4 yol

Zencefil çoğu Hint mutfağında olmazsa olmaz bir pişirme malzemesidir. Yemek pişirirken zencefil çeşitli şekillerde kullanılır. Kendine özgü lezzeti neticesinde yağ yakıcı özelliği ile bilinir. Aynı zamanda sindirimi uyarır ve açlığı bastırır.
İştahı bastırma kabiliyeti nedeniyle, zencefilin kilo kaybını arttırmaya yardımcı olduğuna inanılmaktadır . Tıbbi literatür zencefilin amaç kilo vermek olduğunda, diğer bileşenlerle birlikte kullanılabileceğini gösterir .

Zencefil kilo kaybına nasıl yardımcı olabilir?

Ginger, shogaol ve gingerol adı verilen bileşikler içerir. Bu iki bileşik tüketildiğinde biyolojik aktiviteleri uyarır. Zencefilin antioksidan özellikleri serbest radikallerle savaşır ve böylece iltihaplanmayı önler. Küçük bir çalışma, zencefil tüketenlerin, tüketmeyenlere göre daha uzun süre yaşadığını ortaya çıkarmıştır. Zencefil ayrıca kalça / bel oranı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Zencefildeki gingeroller ayrıca kan şekeri seviyelerini dengeler.

İşte size kilo vermenize yardımcı olabilecek en iyi dört zencefil kombinasyonu:

Zencefil limon suyu ile kilo kaybı

Birlikte tüketildiğinde zencefil ve limon, metabolizmanıza harika bir destek verebilir. Hem limon suyu hem de zencefil, iştah kapatıcı olarak işlev görür ve gereksiz yere yemek yemenizi önler ve böylece kilo vermenize yardımcı olur.
Nasıl kullanılır: Zencefil çayına limonu sıkıp düzenli olarak tüketebilirsiniz. Bu sıvı ihtiyacınızı gidermenize ve daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olur. Faydalarını en üst seviyeye çıkarmak için zencefil limon suyunu veya zencefil limon çayını günde iki-üç kez içebilirsiniz.

Elma sirkesi ve zencefil ile kilo kaybı


Elma sirkesi (ACV) kilo kaybı konusunda oldukça etkili bir etkiye sahiptir. ACV zencefil ile birleştirildiğinde, her iki bileşenin antiglisemik ve antioksidan özelliklerini artırır.
Nasıl kullanılır: Her iki bileşeni de tüketmenin en basit yolu, bir arada harmanlamaktır. Ayrıca zencefil çayı hazırlayabilir ve soğuduğunda elma sirkesi ekleyebilirsiniz. Çok sıcak çay içine elma sirkesi eklerseniz, probiyotik etkisini kaybeder.

Yeşil çay ve zencefil ile kilo kaybı


Yeşil çayın kilo vermeye yardımcı olduğu, metabolizmanızı güçlendirdiği ve birçok sağlık yararına sahip olduğu artık bir sır değil. Zencefil yeşil çay ile birleştirildiğinde kilo kaybı yararları artar.
Nasıl kullanılır: Her iki malzemenin de güçlü etkilerini birleştirmek için, demlerken yeşil çay ve zencefili beraber ekleyebilirsiniz. Kilo kaybını arttırmak için günde 2-3 kez içebilirsiniz.

Zayıflamak için, zencefil suyu içenler kısa sürede vücutlarındaki değişimi gözle görülür bir şekilde fark etmişlerdir. Zencefil suyu, tipik olarak, nemlendirici, bağışıklık artırıcı ve antioksidan özelliklere sahip bal, limon ve su gibi diğer bileşenleri içerir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz