istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo verme: Elinizle yemek yemek, kilo vermenin en kolay ve en hızlı yoludur!

Kilo verme: Elinizle yemek yemek, kilo vermenin en kolay ve en hızlı yoludur!

Bazı basit alışkanlıkları günlük rutine sokmak, sağlığımızı kontrol altında tutmanın bir yoluydu. Ne yazık ki, alışkanlıkların yaygın “batılılaşması” nedeniyle, birçok gelenek unutuldu. Ellerle yeme pratiği böyle bir alışkanlıktır.

Elinizle yemenin sağlığa faydaları

Ekstra kilolarla mücadele ediyorsanız, kaşık veya çatal kullanmak yerine ellerle yemeğe geçmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Uzmanlara göre, parmaklarımızla bir araya geldiğimizde, bir morsin almak için aslında duyu organlarımızı harekete geçiren yojik bir çamur yaratır. Ayrıca, her parmağın beş elementin bir uzantısı olduğuna inanılmaktadır. Baş parmak boşluk, işaret parmağı hava, orta parmak ateş, yüzük parmağı su anlamına gelir ve küçük parmak dünyayı temsil eder.

Parmaklarınız yemeğe dokunduğunda, yemeğin dokusunu ve lezzetlerini otomatik olarak daha fazla fark edersiniz. Ayrıca, ellerinizi kullanmak, beyninize yemek üzere olduğunuzu, mideyi sindirime hazırladığınıza işaret edebilir.

Ellerle yemek kilo vermenize yardımcı olabilir mi?

Bir kaşıkla yemek yemek, daha hızlı yemek ve daha fazla yiyecek tüketmek eğilimindedir. Öte yandan, ellerinizle yemek yerken, hissiniz dolgunluk ve doygunluk sağladığı için hızınız yavaşlar.
Ne yediğinize dikkat ettiğiniz için, ağzınıza ne koyduğunuz konusunda daha dikkatli olmanızı sağlar ve porsiyonlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur. Bu yöntem sadece birkaç kilo vermenize yardımcı olacak, aynı zamanda yiyeceklerin lezzetini artıracaktır. Yemeklerinizi yemeden önce ve sonra ellerinizi uygun şekilde yıkamanın önemli olduğunu unutmayın. Ayrıca, uygun hijyen sağlamak ve olası enfeksiyonlardan kaçınmak için tırnaklarınızı kesmeniz önerilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz