istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Verme: Karbonhidrat Yemek için iyi bir zaman var mı?

Kilo Verme: Karbonhidrat Yemek için iyi bir zaman var mı?

Karbonhidratlar hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler arasında kötü bir ün kazanmış olsa da, onu diyetlerimizden tamamen çıkarmak doğru değildir. Bir çok insan karbonhidratı bıraktıklarında bağırsak sorunlarından şikayet eder. Ancak, diyetinize karbonhidrat eklemenin akıllıca bir yolu vardır – ve bu doğru zamanlama ile ilgilidir. Tüm öğünlerde karbonhidrat varsa, sağlıklı beslenerek kilo verme açısından uygun olabilir veya olmayabilir. İşte size bu konuda işinize yarayacak bazı ipuçları.

Karbonhidratlar önemli bir makro besindir ve vücudumuz için gerekli yakıt kaynaklarından biridir. Ancak, yanlış diyetler karbonhidratları ana kötülük olarak nitelendirdi – ki bu kesinlikle doğru değil. Karbonhidrat yemenin zamanlamasına gelmeden önce, kilo vermek için çok önemli bir adımın karbonhidratlarınızı akıllıca seçmek olduğunu bilmek önemlidir. İki tür karbonhidrat vardır bunlar, Kompleks Karbonhidrat ve Basit Karbonhidrattır.

Basit Karbonhidrat

Basit karbonhidratlar genellikle normal beyaz şeker, makarna, şekerli gazlı içecekler gibi kilo artışından sorumlu olan karbonhidratlardır.

Kompleks Karbonhidrat

Karmaşık karbonhidratlar basit karbonhidratlardan daha iyidir, çünkü yavaşça sindirilirler ve yavaş yavaş enerji açığa çıkarırlar, bu da sizin daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar.  Sağlıklı olmak için, kahverengi pirinç, kepekli tahıllar, sebzeler gibi karmaşık karbonhidratlara ihtiyacınız var.

Diyetinize karbonhidrat koyabileceğinizi söylemek güvenlidir ancak doğru miktarları bilmeniz önemlidir. Akşam yemeğinde karbonhidrat varsa, yatmadan en az 3 saat önce alın. Ayrıca, kahvaltı ve öğle yemeği için tabağınızı karbonhidratlarla birlikte çeşitli besinlerle doldurduğunuzdan emin olun. Sağlıklı bir vücut için sağlıklı bir yemek yapmak için renkli sebzeler, protein ve sağlıklı yağlar ekleyin.
Düşük karbonhidratlı, ılımlı bir protein ve yüksek yağ içeren bir diyet almanızı teşvik eden Ketojenik diyeti düşünürsek, karbonhidratlarınızı doğru şekilde tüketmeniz önemlidir. Sonuç olarak, karbonhidratı diyetinizden tamamen çıkarmayın, sadece egzersizden önce tüketmeye özen gösterin, böylece vücudunuz daha iyi performans gösterebilir. Sonuncusu ama en önemlisi, akıllıca yemeyi ve öğünlerinize iyi zaman ayırmayı unutmayın.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz