istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Verme: Kilo vermek istiyorsanız meyve mi yoksa kuruyemiş mi yemelisiniz?

Kilo Verme: Kilo vermek istiyorsanız meyve mi yoksa kuruyemiş mi yemelisiniz?

Kilo kaybı için ideal bir diyet planlarken , hem kuruyemiş hem de meyve içermesi önemlidir. Her ikisinin de kendi yararları vardır ve yemekler arasında küçük açlığı azaltmak için mükemmeldir. Besleyicidirler, çok fazla lif içerirler ve sayısız sağlık yararları vardır. Fakat ikisinden birini seçmek zorunda kalırsanız, seçiminiz ne olmalı?

Kuruyemiş mi Meyve mi?

Bazı araştırmalar, kuruyemişlerin iştahı bastırıcı bir bileşen içerdiğini ve bu da daha uzun süre daha tok hissetmenize yardımcı olduğunu gösteriyor. Diğerleri, muz ve papaya gibi meyvelerin vücuttan istenmeyen yağları yakmak için iyi olduğunu öne sürmektedir. İnternette mevcut çok fazla bilgi olduğu için, kafanızın karıştığı açıktır. Kilo kaybı nihai hedefiniz ise ilk tercihiniz ne olmalı.

Meyve ve Fındık arasındaki ayırt edici özellik

Meyveler : Meyveler lifle doludur ve doğal tatlandırıcılardır. Şekeri yavaş yavaş kan dolaşımına salgılarlar ve yüksek şeker hastalığı riski ile bağlantılı olan kan şekeri seviyesini yükseltmezler.
Kuruyemiş: Poli ve tekli doymamış yağlar bakımından zengin olan fındıklar, sağlıklı bir kiloyu korumaya çalışırken mükemmel bir gıda olarak kabul edilir. Bir avuç kuruyemiş, kalp sağlığı için bile iyi olan kötü kolesterol seviyelerini azaltır.
Bilmeniz gerekenler : Meyveler : meyve  yemek yerine meyve suyu içmeyi seçerseniz, bu iyi bir fikir olmayabilir. Bir bardak portakal suyu 21 gram şeker içerir ve elyaf içermez. Meyve suyundaki şeker içeriği, insülin direncine veya kilo alımına neden olan kan şekeri seviyesini yükseltir.
Kuruyemiş : Kuruyemiş hakkında konuştuğumuzda 100 g bademin 580 kcal içerdiğini bilmek sizi şaşırtacak. Normal bir burgerde kalori miktarı iki katıdır ve yağ içeriği neredeyse dört katıdır. Yani, bu şekilde badem daha iyi bir seçenektir.

Fındık ve Meyve Tüketiminin diğer faydaları:

Meyveler: Karpuz ve kavun gibi meyveler yüksek su seviyesine sahiptir ve nemli kalmasını sağlar. Çeşitli meyveler ayrıca genel sağlık için yararlı olan antioksidanlarla doludur. Meyvelerdeki fruktoz, iştah bastırıcı hormon seviyelerini yükseltmez.
Kuruyemiş : Badem, ceviz ve kaju fıstığı, az miktarda kalori içermesine rağmen kilo vermek için en iyi kuruyemiş olarak kabul edilir. Bilime göre, kuruyemiş akılsız atıştırmayı önler ve kalori alımını yüzde 59 azaltır. Antep fıstığı bile sindirimi destekler, kilo vermeye çalışırken yararlı olan LDL kolesterolü azaltır.
Meyvelerde mevcut olan doğal şekerin şekerli ürünler için can atmasını önlemeye yardımcı olduğu inkar edilemez. Ayrıca kolay bağırsak hareketi için iyi olan lif içerir. Fakat kuruyemişte mevcut olan sağlıklı yağlarla uyuşmuyorlar. Kuruyemiş, sağlıksız yiyecekler için can atmasını engeller, kas gelişimini destekler ve aynı zamanda kalp sağlığı için iyidir.
Fakat bunların hiçbirinin hızlı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmayacağını her zaman unutmayın. Bu ikisinin diyetinize dahil edilmesi, sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyetinize süt eklemeli misiniz?

İçindekilerSütün YaralarıSüt ve kilo kaybıSüt ve kilo alımı Süt, büyük bir kalsiyum ve protein kaynağıdır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz