istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Verme: Neden baskın olmayan elinizle yemelisiniz

Kilo Verme: Neden baskın olmayan elinizle yemelisiniz

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, kilo vermek isteyen insanlar için büyük bir zorluk, akılsız yeme alışkanlıklarını kontrol etmektir. Hiç şüphe yok ki, daha az yemek için püf noktaları ararlar – küçük bir tabak veya yemekten önce su içilmesi birçok insanın uyguladığı bazı önerilerdendir. Ancak, yemek yemenizi kontrol etmenize yardımcı olacak yeni bir yöntem olduğunu ve araştırmacılar tarafından doğrulandığını biliyor musunuz? Baskın olmayan elinizle yemek yemek.

Püf noktası

Çocukluğunuzda baskın olmayan elinizle yazmaya hiç çalıştınız mı? Hepimiz aslında odamızda gizlice bir denemişizdir. Kilo kaybı için tekrar denemenin zamanı geldi. Baskın olmayan elinizle yemek yemek aslında daha az yemenize ve fazla yemeyi önlemenize yardımcı olabilir.

Araştırma ne diyor?

Güney Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sadece yediğiniz eli değiştirmek kalori tüketiminizi kontrol etmenize yardımcı olabilir. Öyleyse, eğer solak bir kişiyseniz, yemeğinizi sağ elinizle yiyin ve bunun tersi de geçerlidir. Araştırmacılar bu çalışmayı filmde patlamış mısır yiyen birkaç kişi üzerinde yaptılar ve karşı el ile yemenin insanların daha az yemelerine yardımcı olduğu bulundu.

Neden bu yöntem işe yarıyor

Baskın olmayan ellerle yemek yemek oldukça zahmetli ve rahatsız edici, ancak etkisi çok daha güçlü. Elinizi değiştirmek sizi yeme davranışlarınız konusunda daha bilinçli hale getirir ve daha az yemenizi sağlar. Eğer sağlıksız yiyecek alımını azaltmaya çalışıyorsanız, sadece elinizi değiştirin.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz