istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Verme: Öğle yemeğinizi yemek için en kötü zaman

Kilo Verme: Öğle yemeğinizi yemek için en kötü zaman

Kilo vermeye çalışırken doğru yiyeceği doğru zamanda yemek aynı derecede önemlidir. Kilolarınızı hızlı bir şekilde vermek istiyorsanız, ikisine de dikkat etmeniz gerekir. Ancak yoğun programımız ve çalışma baskımız arasında öğleden sonraları öğle yemeğimizi sık sık yiyoruz ve bu faktörlerden biri kilo verme hedefimizi sabote etmek için yeterli .

 

En kötü zamanlama

Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmaya göre, öğleden sonra saat 3’den sonra yemek yemek, kilo verme sürecinizi yavaşlatabilir. Dergi, İspanya’da kilo vermeye çalışan 1200’den fazla kilolu insan üzerinde yürütülen bir araştırmayı kapsıyordu. Öğleden sonra 3’ten sonra öğle yemeği yiyenlerin kilolarını vermekte zorlandıkları tespit edildi. Çalışma, insan hücrelerinde bulunan ve yağ yakma işlemi için gerekli olan perilipin proteininin etkisine odaklanmıştır. Bu proteinin biraz genetik varyasyonu olan insanlar, öğleden sonra 3’ten sonra yemek yediklerinde daha az kilo verdiler.
Bu çalışma özellikle spesifik genetik yapıya sahip insanlardan bahsetti.

Neden zamanlama fark eder?

Sirkadiyen ritmin vücudun uyku ve uyanma döngüsünü düzenleyen iç saat olduğunu biliyoruz. Ancak insülin duyarlılığımız üzerinde de önemli bir etkisi vardır. İnsülin duyarlılığınız düşükken yemek yemek, yağları harekete geçirmeyi ve kilo vermeyi zorlaştırabilir.
Ancak, araştırmacılar kilo kaybı ile kahvaltı ve akşam yemeği zamanlaması arasında bir ilişki bulamadılar. Bu, çalışmaların insanların öğle yemeğinde kalorilerin çoğunu tükettiği İspanya’da yapıldığı için de olabilir.

Yemeğinizi yemek için mükemmel zamanlama

Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, ne kadar sağlıklı beslendiğiniz önemli değil, doğru zamanda yemek yemiyorsanız, kilo vermeniz zor olacaktır. Yemeğinizi günlük olarak aynı saatte yemek, yemeğinizle sirkadiyen ritimler arasında bir denge kurmanıza yardımcı olacaktır.
Yiyecek zamanlamanız ayrıca metabolizmanızı, vücut ağırlığınızı, obeziteye bağlı hastalıkları ve uyku döngüsünü yönetmenize yardımcı olabilir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz