Home / Sağlıklı Yaşam / Kilo Vermek İçin 10 Yiyecek ve İçecek

Kilo Vermek İçin 10 Yiyecek ve İçecek

Hızlı kilo vermek istiyorum diyerek sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. Nasıl kilo verebilirim sorusuna cevap arayanların bu yazımızı dikkatlice okumasını tavsiye ederiz.Yemek ve kilo birbiriyle ilişkilidir. Ne tüketirseniz tüketin, vücudunuza etki eder. Sağlıklı beslenirseniz, vücudunuz zinde ve sağlıklı olur. Kahvaltı olarak tükettiğinizde yemek daha önemlidir.İyi ve sağlıklı bir kahvaltı günlük rutininizde verimli bir şekilde çalışmanız için size muazzam bir enerji verir. Aksine, dengesiz ve sağlıksız bir kahvaltı sizi tembel, sakar ve hasta yapabilir.

Kilo vermeniz gerektiğinde kahvaltı da yardımcı olur. Günlük kahvaltı yapmak iyi bir alışkanlıktır. Çeşitli çalışmalar, kilo verme diyeti ile sabah yemeklerini atlamayanların, genellikle günlük kahvaltılarını yiyenlere göre daha az ağırlığa sahip olduğunu söylüyor. Yani, bu yazıda, kolay kahvaltı için kilo vermek için bazı fikirler bulduk.

1. Kahve kilo kaybı için en iyi kahvaltı içeceklerinden biridir

Kahve severler güne başlamak için daha iyi bir içecek olmadığını biliyor. Sabah kahvenizdeki kafein, metabolizma hızını artırmaya ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Yapılan araştırmada, günde 100 mg kafein tükettikten sonra 24 saat içinde 79-150 ekstra kalori yaktılar.

Kahvenin içindeki kafeinin ruh halini ve zihinsel işlevi de arttırdığı kanıtlanmıştır. Kahve aynı zamanda antioksidanlar açısından da zengin ve bir araştırma kahvenin ABD diyetinde bir numaralı antioksidan kaynağı olduğunu tespit etti. Kahvede bulunan antioksidanlar, diyabet ve Alzheimer gibi daha düşük bir hastalık riski ile ilişkilendirilmiştir.

2. Yeşil çay, kilo kaybı için en iyi kahvaltı içeceklerinden biridir.

Araştırmalar, günde 5 bardak yeşil çayın metabolizmanızı artıracağını ve kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermiştir. Çalışmalar yeşil çaydaki kafeinin ve antioksidan EGCG’nin vücuttaki ısı üretim süreci olan termogenezin desteklenmesine yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Termojenez arttırıldığında, enerji harcaması ve yağ metabolizması artar. EGCG, sadece yağ kullanma yeteneğini arttırmaz, aynı zamanda yağ emme özelliğini de azaltır.

Bütün çaylar antioksidan bakımından zengindir, ancak yeşil çay hepsinin en sağlıklı çaylarından biridir. Düzenli olarak yeşil çayın tüketilmesi de beyni Alzheimer ve diğer demans türlerinden korumaya yardımcı olabilir.

3. Yulaf, kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Yulaf , kilo kaybı için mükemmel bir kahvaltı seçeneğidir. Yulaf, tüm kahvaltı öğünlerinde en yüksek tokluk (tokluk hissi) değerine sahip bulunmuştur. Araştırmacılar ayrıca beta glukan olarak bilinen yulaf içerisindeki lifin iştah kontrolü ile ilişkili olan PYY hormonunun seviyelerini artırabileceğini bulmuşlardır.

LDL kolesterol düzeyleri ayrıca beta-glukan ile de azalır, bu da insülin duyarlılığını artırabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir.

4. Yumurta kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Yumurtalar mükemmel, yüksek proteinli bir kahvaltı yapar. Yumurtalar gün boyu kalori alımını azaltmaya yardımcı olabilecek tokluk hissini arttırır. Kilo verme diyetinin bir parçası olarak kaliteli bir protein kahvaltısı yemek yağsız kas kütlesini korumanıza yardımcı olur.

Yumurta sarısındaki antioksidanlar lutein ve zeaksantin maküler dejenerasyonu önlemeye yardımcı olabilir.

5. Süzme peynir, kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Süzme peynir, metabolizmayı arttırmaya yardımcı olan protein bakımından yüksektir. Süzme peynir ayrıca dolgunluk hissini artırabilir ve yumurta kadar açlığı giderir.CLA ayrıca tam yağlı peynirlerde bulunur ve yağ metabolizmasına yardımcı olabilir.

6. Greyfurt kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Kahvaltıdan önce yarım greyfurt yemek, kilo verme çabalarını artırmaya yardımcı olabilir. Greyfurt ayrıca, kilonuzu korumak için önemli olan nemlendirmeye de yardımcı olur.

7. Yaban mersini, kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Yaban mersini, kalori düşük ve lif yüksek. Bir araştırma yaban mersini karın yağ azaltmada yardımcı olabileceğini göstermiştir. Bunun yaban mersini içindeki yüksek fitokimyasallar nedeniyle olduğuna inanılmaktadır.

Araştırmalar yaban mersini tüketiminin yağ yakma ve yağ depolaması ile ilişkili genleri etkilediğini göstermiştir. Yaban mersini de yaşa bağlı makula dejenerasyonuna ve yüksek tansiyona karşı korunmaya yardımcı olur.

8. Doğal fıstık ezmesi kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Fıstık ezmesi yağ ve kalorisi yüksek olmasına rağmen, yedikten sonra birkaç saat boyunca doygunluk hissi verebilir. Sabah fıstık ezmesi yiyen çalışma katılımcıları, PYY dolgunluk hormonunun daha yüksek seviyelerine sahipti.

9. Avokado kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Avokadolar, her ikisi de sizi daha uzun süre dolgun hissettiren iyi bir mono doymamış yağ ve lif kaynağıdır. Avokado yiyen çalışma katılımcıları,% 5 daha memnun hissetmiş ve önümüzdeki 5 saat içinde% 28 daha az yemek yeme arzusuna sahipti. Avokado’da bulunan oleik yağ asitlerinin de karın yağını azalttığı gösterilmiştir. Bir çalışma ayrıca avokadolarda bir iştah bastırıcı olduğunu göstermiştir.

10. Hindistan cevizi yağı kilo kaybı için en iyi kahvaltı yiyeceklerinden biridir

Araştırmalar sadece hindistancevizi yağının vücut yağını arttırmadığını, beyaz yağ depolarını da azalttığını göstermiştir. Hindistan cevizinde bulunan orta zincirli yağlar diğer tür yağlardan daha kolay emilir ve bir enerji kaynağı olarak kullanılır.

Kilo Vermek İçin Bazı İpuçları

Tahıllar kalorisi yüksek, sindirimi kolay ve karbonhidratı düşük olduğu için en iyi kahvaltılar arasındadır. Vücudunuzu proteinle zenginleştirmek için yoğurt yiyin. Ayrıca ekstra ağırlık eklemeden size gereken kalori verir. Kahvaltınızda püresi olması, kilo vermeyi azaltan çok miktarda lif içerdiğinden, size yüksek kalorili ve midenizin dolu hissetmesini sağlayan iyi bir fikirdir. Kahvaltıda meyve ve salata da iyi bir seçenektir. Kemiklerinizi güçlendirmek için kahvaltıda yağsız veya tonda süt içmelisiniz, çünkü kilonuzu artırmadan enerji verir. Kahvaltınızı karıştırıp deney yapabilirsiniz, ancak önemli olan sabahları yağlı ve yağlı yiyecekleri önlemek. Yumurtalar sağlıklı bir kahvaltı için de iyi bir seçenektir, fakat yumurta sarısının önlenmesi muhtemeldir. Karpuz, ahududu, yaban mersini vs. gibi meyveler iyi yağ savaşçılarıdır. Vücudunuzdaki yağların kesilmesine yardımcı olan kahvaltı gibi meyveleriniz olabilir.

Son olarak;

Diyetinize dikkat edin ve kahvaltı tabağınızda sadece yüksek kalorili, yüksek lifli ve daha az yağlı yiyecekleri tercih edin.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Erken Yaşlanmaya Neden Olan Besinler

Erken yaşlanma fobisi hem erkek, hem de kadınların korkulu rüyası halini alıyor. Buna yönelik olarak genellikle psikoloji, ruhsal sorunlar ve çok dert veya sıkıntı gibi faktörler insanı etkilerken, aynı zamanda birtakım yiyeceklerde insanı erken yaşlanmaya yönelik süreçlere zorluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz