istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo vermek için uzun süre diyet yapmanız gerekir

Kilo vermek için uzun süre diyet yapmanız gerekir

Kilo vermeye çalışan herkesin bir sorunu var – Ne kadar süre diyet yapmam gerekiyor? İyi haber, bilimin nihayet bu uzun süredir tartışılan sorunun cevabını verdiği. Uluslararası Obezite Dergisi’nde yayınlanan yeni bir çalışma, kilo vermek ve verdiğiniz kiloyu dengede tutmak  için yapmanız gereken diyet süresini ortaya koymaktadır. Kopenhag Üniversitesi’nden araştırmacılar, iki yıl boyunca kilo vermenin vücutlarımız üzerindeki etkisini araştırdılar.

Kilo kaybı için diyet süresi araştırmaları

Araştırmacılar çoğu diyetle ilgili sorunların açlığa neden olan hormonlarda bir artışa yol açtığını buldular. Bazen açlık hissi o kadar güçlü olabilir ki, yemek yemezlerse öleceklerini hissederler. Fakat bu açlık hormonları sağlıksız yiyecekleri yemeye özendirdiğinde, kilo verme planınızı etkiliyor. Bu soruna yardımcı olmak için, araştırmacılar 20 obez kişiyi sekiz hafta boyunca düşük kalorili bir diyet ve ardından 12 aylık bir kilo bakım programı uyguladılar. 12 aylık kilo yönetimi programı sırasında katılımcılar diyetisyenlerle düzenli olarak bir araya geldi ve yaşam tarzı değişiklikleri ve diyet takip takvimi hakkında ipuçları aldı.

Kilo kaybı için diyet süresi araştırmaları sonucu

Araştırmacılar, tüm program boyunca üç kez katılımcıların kan örneklerini topladılar – programa başlamadan önce, sekiz haftalık diyetten sonra ve 12 aylık ağırlık bakım programının ardından.
Genel olarak, katılımcılar ortalama olarak vücut ağırlıklarının yüzde 13’ünü kaybetti. Ancak en iyi bölüm, 12 ay sonra alınan kan örneklerinin, katılımcıların daha az açlığa neden olan ghrelin hormonu ve GLP-1 adı verilen daha fazla açlık bastırıcı hormon ürettiğini göstermesiydi. Birçok çalışma, çok kilo verdiğinizde vücudunuzun buna karşı şiddetle savaştığını göstermektedir. Ancak, bir yıl boyunca kilonuzu düşük tutabiliyorsanız, daha da sürdürmenizin kolay olduğu bulunmuştur. Bir yıl boyunca diyet yapmak, vücudunuzun isteklerini durduran, kilo vermenize ve verilen kiloyu sabit tutmanıza yardımcı olan yeni ağırlık ve yaşam tarzına alışmasını sağlar.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz