istanbul escort
Home / Genel / Kilo vermek için yatmadan önce bu 5 içeceği yudumlayın!

Kilo vermek için yatmadan önce bu 5 içeceği yudumlayın!

Kilo vermeye çalışırken insanlar genellikle uyku düzenini görmezden gelirler, ancak bu kilo verme sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Düşük uyku kalitesi, duygusal beslenme, insülin sorunları ve hatta kilo alımı gibi akut semptomlara neden olabilir. Bu yüzden, iyi bir şekle girmeye çalışırken geceleri iyi bir uykuya dalmak mutlak bir zorunluluktur. Yatmadan önce ne içtiğinize dikkat etmek önemlidir. Uyku düzeninizi bozabileceği için çay ve kahve gibi içeceklerin kullanılması önerilmez. Ama aslında kaslarınızı geliştirmenize, kan şekeri seviyenizi iyileştirmenize ve yatmadan önce yağları yakmanıza yardımcı olan bazı içecekler var. Kilonuzu etkili bir şekilde azaltmak için bu 5 içeceği diyetinize dahil etmelisiniz.

Süt ile kilo vermek


Yatmadan önce bir bardak süt, içinde mevcut olan triptofan ve kalsiyum sayesinde, iyi bir uyku için iyidir. Geceleri iyi uyumak ertesi gün aşırı yemek yemenizi önler. Bunun dışında süt, sindirim sürecini yavaşlatan ve geceleri derin uykuda iken kas yapmanıza yardımcı olan kazein proteini bakımından zengindir.

Üzüm suyu ile kilo vermek


Yatağa yatmadan önce küçük bir bardak üzüm suyu sadece uyku kalitenizi yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda gece yağ yakmanıza da yardımcı olur. Hücre Raporlarında yayınlanan bir araştırmaya göre, gece insülin salgılanması vücudun sirkadiyen ritimlerini düzenlemeye yardımcı olur. Üzümler ayrıca beyaz yağları kahverengi yağa dönüştüren iyi bir antioksidan kaynağıdır.

Tarçınlı çay ile kilo vermek


Hepimiz biliyoruz ki tarçın sağlık için bir çok yarara sahiptir. Doğada antioksidanlar ve antienflamatuar olan bu yaygın Hint baharatı kilo vermek için mükemmeldir. Yatmadan önce çay şeklinde olması metabolizmanızı artırabilir. Bu içecek aynı zamanda bir detoks ajanı olarak da çalışır ve kilo verme sürecinizi hızlandırabilir. Tadı daha iyi hale getirmek için içine yarım kaşık bal ekleyebilirsiniz.

Papatya çayı ile çay vermek


Sıcak bir bardak papatya çayı demlemek aslında uykuya sebep oluyor. Çay vücudunuzun glisin seviyesini yükseltir, bu sinirlerinizi rahatlatan bir nörotransmiterdir. Papatya’nın yaptığı bir diğer olumlu şey de vücut sıcaklığınızı arttırmasıdır, bu da sisteminizi sert bir şekilde soğutur ve kolayca uykuya dalmanıza yardımcı olur. Sadece kafeinsiz olduğundan emin olun.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Bebeği Ne Zaman Sütten Kesmeli?

İçindekilerBebeği Ne Zaman Sütten KesmeliBEBEK SÜTTEN NE ZAMAN KESİLMELİ? Bebeği Ne Zaman Sütten Kesmeli Anne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz