Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo Vermek İstiyorsanız Bu Düşük Kalorili 5 Kahvaltıdan Birini Seçin!

Kilo Vermek İstiyorsanız Bu Düşük Kalorili 5 Kahvaltıdan Birini Seçin!

Söylemeye gerek yok, kanıtlanmış bir gerçek şu ki, kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Özellikle sağlıklı bir kiloyu korumaya ya da kaybetmeye çalıştığınız zaman iddia geçerlidir. Her gün kahvaltı yapmak yerine atlamak için birçok neden vardır. Sabahları sağlıklı bir kahvaltı yapmak gün boyunca açlığınızı ve halsizliğinizi giderir. Ayrıca bir kilo kaybı planındaysanız da bir zorunluluktur, çünkü kilo vermek için çok önemli bir faktör olan metabolizmanızı güçlendirmekle birlikte vücudunuzu gün boyu besler. Burada size kilo verme programınıza yardımcı olacak beş sağlıklı kahvaltının bir listesini getiriyoruz.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi de iki şekilde kilo vermenize yardımcı olabilir. İlk olarak, son zamanlarda yapılan bir çalışma, çalışmadan üç saat önce yulaf ezmesi veya kepek gevreği gibi yavaş salınan karbonhidratla kahvaltı yapmanın, egzersiz yaparken daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Bunun nedeni, yavaş salınan karbonhidratlı yiyeceklerin, rafine edilmiş karbonhidratlar kadar kan şekerini düşürmemesidir. Bu da insülin seviyelerini kontrol eder. İkincisi, yulaf ezmesi zengin iyon lifidir ve bu nedenle sizi daha uzun süre tok tutar.

Yumurta

Tüm zamanların en sevilen besinlerinden yumurtalar sadece lezzetli değil, farklı çeşitlerde de üretilebiliyor, aynı zamanda kilo vermek söz konusu olduğunda harika bir arkadaş. Yumurta, kilo vermeye çalışan insanlar için harika protein açısından zengindir. Proteinler, karbonhidrat ve yağlara kıyasla sizi daha uzun süre doyurur. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, kahvaltı için yumurta tüketen insanlar, diğer bazı besinlerden aynı sayıda kalori alanlara göre daha uzun süre daha dolgun ve iki kat daha fazla kilo vermişlerdir.

Yoğurt

New England Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir rapor, kilo kaybıyla ilgili en üst düzey yiyecekleri ortaya çıkardı. İyi haber şu ki yoğurt en iyi beş yiyecek arasındaydı! Daha fazlasını söylemek zorunda mıyız? Sade yoğurt seçimi size sadece protein sağlamaz, aynı zamanda size aynı miktarda protein sunan diğer kaynaklardan aldığınız gereksiz kalorileri ve şekeri de korur. Biraz tatlı yapmak ya da lezzetini değiştirmek için yoğurdunuza meyve ekleyebilirsiniz.

Ev Yapımı Fıstık Ezmesi

Piyasada mevcut olan fıstık ezmesi sadece yüksek oranda işlenmiş değil, aynı zamanda yağ ve şeker ile doldurulmuştur. Fıstık ezmesi ve tuz – Sağlıklı fıstık ezmesi sadece iki malzemeyle yapılır. Yer fıstığı, yağ genlerini küçülten, sağlıklı ve tekli doymamış yağlarla doldurulur.

Bir Kase Yeşil Salata

Genellikle kahvaltımızda sebzelere odaklanmayız. Ancak, sebzelerin aslında aldığınız tüm yemeklerin yarısını oluşturması gerektiğini bilseydiniz, işler farklı olurdu. Ancak sebze yemeyle gerçekten mücadele eden insanlar, omletlerine veya sandviçlerine ekleyerek tüketebilirler. Sebzeler lif bakımından zengindir ve ihtiyacı olan tüm önemli mineralleri içerir. Bu besinler sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda genel olarak sağlıklı olmak için de önemlidir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Metabolizmayı Hızlandıran Yiyecekler ve İçecekler

İçindekilerMetabolizmayı Hızlandıran YiyeceklerMetabolizma HızlandırmaMetabolizmayi Hizlandiran MeyvelerMetabolizmayı Ne HızlandırırMetabolizma Hızlandırıcı ÇayMetabolizmayı Hızlandıran BesinlerMetabolizmayı Hızlandıran İçeceklerMetabolizma Hızlandıran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz