istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo vermenize yardımcı olacak fermente gıdalar

Kilo vermenize yardımcı olacak fermente gıdalar

Sağlıklı bir bağırsak düzeni sizi hastalıklardan uzak tutmak için gereklidir, aynı zamanda kilo verme sürecinizi de hızlandırır . Ve bağırsaklarınızdaki mikrobiyomu dengelemenin en etkili yollarından biri, fermente gıdalar yemektir.
Fermente gıdalar, optimal sağlık ve kilo kaybı için bağırsaklarınızdaki dost bakterilerin doğru oranını korumaya yardımcı olan zengin bir canlı bakteri kaynağıdır. Sağlık üzerindeki farklı etkileri nedeniyle, aynı zamanda yeni nesil Süper Gıdalar olarak da adlandırılmaktadır. Bu süper gıdalar vücudumuzun besinleri, vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları emmesine yardımcı olur. Fermente gıda maddeleri son zamanlarda spor meraklıları arasında popülerlik kazanmıştır.

Fermente gıdalar nelerdir?

Fermente gıda, doğal bakterilerin gıdadaki şekeri ve nişastayı parçaladığı fermantasyon işlemi ile hazırlanır. İşlem, gıdaları korumak için yüzyıllar boyunca kullanılıyor.

Fermente gıda ile kilo kaybı

Fermente gıdaların kilonuzu vermeye çalışırken diyetinize dahil edilmesi mükemmel bir seçenek olabilir. Sebep, bu besinler sindirim sisteminizi ve bağışıklığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olan bağırsak dostu bakteriler içerir. Kilo vermeye çalışırken hem iyi sindirim sağlığı hem de güçlü bağışıklık gereklidir. Bağırsak içermeyen enzimler bakımından zengin enzimler doğal probiyotikler gibi davranır ve sağlık için mükemmeldir.
Kilo almanın temel bir nedeni olan vücudumuzun genel iltihabının azaltılmasına yardımcı olur. Çeşitli çalışmalar, dostça olmayan bağırsak bakterilerinin kilo alımının nedeni olduğunu göstermiştir. Kronik inflamasyonun azaltılması, obezitenin temel nedenlerinden birine hitap edebilir.

Diyetinize ekleyebileceğiniz fermente gıda ürünleri

Yoğurt

Yoğurt bağırsak sağlığını iyileştirir ve güne başlamak için aslında süper iyi bir besindir. İltihaplı sindirim sisteminizi rahatlatır ve midenizi korur.

Dosa

Dosa ünlü bir Güney Hindistan temel besinidir. Fermente edilmiş pirinç ve siyah mercimek hamurundan hazırlanır. Rava dosaya kıyasla, sade dosa ve masala dosa daha iyi mayalanmış yiyeceklerdir. Bunu diyetinize dahil etmek faydalı olabilir.

Ayran

Ayran kilo vermeye çalışırken mükemmel içeceklerdendir. Sağlıklı bağırsak bakterileri içermektedir.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz