istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Diyet / Kilo vermeye çalışıyorsanız Biber tüketin!

Kilo vermeye çalışıyorsanız Biber tüketin!

Biberler Hint mutfağının önemli bir parçasıdır. Sadece yiyecekleri lezzetli kılmakla kalmıyorlar, aynı zamanda bazı sağlık yararları da var. Yani, baharatlı yiyeceklerden kaçınanlar için, bu baharatın bazı sağlık yararlarından mahrum olabilirsiniz, kilo kaybı bunlardan biri.

Biber kilo kaybına nasıl yardımcı olur?

Baharatlı bir şeyler yediğinizde bolca terler misiniz? Bu, kırmızı biberlerde capsaisin adı verilen aktif bir bileşenin varlığından kaynaklanmaktadır. Baharatlı bir şeyiniz olduğunda, kalp atış hızınız artar ve kan cildinize akar ve terlemeye başlarsınız. Bu, kapsaisin vücudun iç termostatını değiştirdiğinde sizi daha sıcak hissettirir. Baharatlı yiyecekler iştahı bastırır.Mide ve bağırsakta biber yedikten sonra tetiklenen ağrı, kendinizi daha erken tok hissetmenizi sağlar ve iştahınızı bastırır. Aynı zamanda, yağlı, tatlı ve tuzlu yiyecekler için özlem azaltmaya yardımcı olur.

Biber kalorileri yakmaya yardımcı olur

Capsaicin vücut yağını parçalamaya yardımcı olur ve kalori yakma işlemini arttırır. Araştırmalar düzenli olarak biber tüketenlerin günde yaklaşık 50 kalori yaktığını göstermektedir.
Acı biber yemenin diğer faydaları Araştırmalar, baharatlı yiyecekleri yiyen insanların yaşamı tehdit edici hastalıklardan muzdarip olma ihtimallerinin daha düşük olduğunu göstermektedir. Acı biber yiyenlerin kalp krizi, solunum hastalığı ve hatta kanserden muzdarip olma ihtimali daha düşüktür. Biberleri her zaman ölçülü olarak tüketin, aşırıya kaçmayın.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Aşırı yeme alışkanlığınız ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir

İçindekilerYeme Bozukluğu ile ilgili çalışmaYeme Bozukluğunun Zararları Yeme bozukluğunun yaşam tarzı tercihi olduğu yaygın bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz