istanbul escort
Home / Sağlıklı Yaşam / Sağlık / Kilo vermeyi denemeden önce karnınızın yağ tipini bilin!

Kilo vermeyi denemeden önce karnınızın yağ tipini bilin!

Göbek yağı en yaygın kilo alım belirtilerinden biridir ve ne yazık ki, kaybetmesi kolay olmayan bir şeydir. Bu yüzden kilo verme yolculuğunuza başlamadan önce hangi tür karın yağına sahip olduğunuzu anlamak en iyisidir. Tüm karın yağlarının farklı olduğunu ve farklı şekilde yaklaşılması gerektiğini bilmek sizi oldukça şaşırtacaktır.
İşte en yaygın karın yağ tipleri:

Stres karnı

Stres günümüzde yaygın bir şeydir ve stres karnı da çok yaygındır. Stres yağı çoğunlukla göbek deliğinin etrafındadır ve bu karın yağını kaybetmek zordur. Sık sık yemek yiyorsanız, çok kahve içiyorsanız, barsak sendromundan muzdaripsenğiz, sağlıksız yiyeceklerle besleniyor ve kronik stres altındaysanız, o zaman stresli karına sahip olma yüzdeniz oldukça yüksektir.
Ondan nasıl kurtulurum: Uykusuzluk ve iş yükü stresin yaygın nedenlerinden biridir. Bu nedenle, ilk hedefiniz ikisini de azaltmak olmalıdır. Meditasyon ve diğer nefes egzersizlerini deneyin. Ayrıca günlük kahve alımınızı sınırlandırın. Vücutta stres hormonları ürettiğinden yoğun bir egzersiz yapmayın.

Hamilelik


Hamilelik sonrası göbek oldukça yaygındır. Bunun nedeni çoğunlukla yeni annenin kendisi için fazla zaman ayıramaması veya çok erken iş yapmaya başlamasıdır. Bu en kötü hatadır.
Ondan nasıl kurtulabilirsiniz: Egzersiz rutininize başlamadan önce doğumdan sonra vücudunuz birkaç ay dinlensin. Diyetinize balık, fındık, bitkisel yağ ve zeytin ekleyin.

Göbek şişmesi

Göbek şişkinliğinin en yaygın nedeni aşırı yeme veya hazımsızlıktır. Eğer karnınızdaki yağ yemeklere bağlıysa, bu iki sebepten kaynaklanır – düzensiz zamanlamalar ve gece geç saatlerde yemek.
Ondan nasıl kurtulabilirsiniz: Ondan kurtulmak için yeme alışkanlıklarına dikkat etmeniz gerekir.

Menopoz göbeği

Kilo alımı menopozun ortak bir etkisidir. Hormonal değişiklikler, menopozdan birkaç yıl önce peri-menopoz sırasında başlayan kilo artışına yol açar. Bu kilo alımı temel olarak karnı etkiler.
Bundan nasıl kurtulabilirsiniz: Yeme ve uyku alışkanlığınıza dikkat edin. Ayrıca, hafif egzersiz rutinlerine dahil olun. Karın bölgesindeki yağlanma nasıl gider diye düşünüyorsanız eğer bu söylediklerimizi uygulayarak ve karın bölgesi yağlanma yapan yiyeceklerden uzak durarak sonuca çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Paylaş
Uyarı: kadinmi.com, burada belirtilen prosedürlerin bir sonucu olarak belirli bir sonucu garanti etmemektedir ve sonuçlar kişiden kişiye değişebilir. Bu sayfalardaki metin, grafik, video ve bu web sitesinde yer alan diğer materyalleri içeren konular yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve profesyonel tıbbi tavsiyenin yerini almaz.

Bu da ilginizi çekebilir!

Diyabet Hastalarının Yemesi Gereken Meyveler

İçindekilerElmaYaban MersiniAvokadoKavunKırmızı GreyfurtDomates Pek çok diyabet hastası meyvelerden tamamen kaçınır, çünkü yanlış kan şekeri seviyelerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

© Copyright 2016-2018 Tüm Hakları kadinmi.com a aittir. Bu siteden yer alan hiç bir içerik kadinmi.com yetkilileri izni dışında kullanılamaz